(ФОТО) Сергеј Цветковиќ по загубата на родителите: „Празнината е голема, но животот мора да оди понатаму!“

За само неколку дена, од корона, во средината на март починаа мајката и таткото на познатиот црногорски пејач Сергеј Четковиќ.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by SERGEJ ĆETKOVIĆ (@cetkovics)


Пејачот сега се огласи по прв пат по нивната смрт.


„Поминаа 40 дена откако моите родители ненадејно заминаа. Празнината е голема, болката и загубата е преголема и претешка, но животот мора да продолжи. Ви благодарам на сите за зборовите на утеха, сочувство и молитви што бевте со нас. Бесконечно благодарен“, напиша Сергеј на Фејсбук.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: 11 години без нашиот актер Бранко Ѓорчев

Бранко Ѓорчев е роден во Неготино на 23 јуни 1962 година. Тој беше македонски театарски …