(ФОТО) Прженки од компири со сирење

Состојки:
4 компири
2 јајца
1 главичка кромид
сол, црн пипер
Подготовка:излупете, измијте и изрендајте ги копирите, додајте ситно сечкан кромид, сол, црн пипер и јајца. Се’ убаво измешајте.
Смесата пржете ја на загреано масло. Едноставно загрејте масло, на средна температура, земајте од смесата и испржете да добијат златно црвена боја.
Можете да ги подготвите и во рерна. Тава покријте со хартија за печење и ставајте од смесата па печете околу 20. минути на 200. степени.
Полпетите послужете ги со сирење.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈАВА: Денес и во петок ОГРОМНО количество на Сахарска прашина и песок во воздухот на Балканот, и во Македонија!

Метео прогноза на Славчо Попоски Поради изразеното јужно воздушно струење кое ќе го има над …