(ФОТО) ПРЕДАВСТВО ВО ВРЕМЕ НА ЗАКЛУЧУВАЊЕ ОД КОРОНА ВИРУС – Додека била во породилиште дечкото побегнал со нејзината мајка

Новопечената мајка Џес Елдриџ се вратила од болницата со своето бебе и открила дека нејзиното момче побегнало заедно со нејзината мајка. Џес (24) била предадена од партнерот Рајан Шелтон (29).
Додека била бремена, тие, во заклучувањето, живееле заедно со нејзината мајка Џорџина и нејзиниот сопруг Ерик.
Бидејќи голем број епидемиолошки мерки во моментов сè уште се на сила во Велика Британија, една од нив е дека семејствата избираат мал број членови за да ги примат во нивниот круг на луѓе што ги гледаат секој ден, луѓето надвор од тој избран круг не можат да ги гледаат. Џес и Рајан решиле да ги земат во нивниот круг мајката на Џес, Џорџина (44) и нејзиниот сопруг Ерик.
Џорџина, баба на шест деца, според Џес, започнала да флертува со Рајан веднаш откако повторно ги споиле семејствата, додека Џес била во последните недели од бременоста. Џес отишол во болница за да се породи, а кога се вратила дома со нејзиниот син Рубен, дознала дека таткото на нејзиното бебе побегнал со нејзината мајка во куќа оддалечена неколку километри далеку од нив.


„Тоа е неверојатно предавство. Новопечената баба треба да се заљуби во бебето, а не во таткото на бебето. Ја поканивме да ни се придружи за да ми помогне со децата а наместо тоа, таа го киднапираше мојот дечко “, вели Џес.
„Забележав дека почнаа да флертуваат скоро веднаш и се повеќе време минуваа заедно. Кога ги обвинив за тоа, тие негираа сè и ме уверија дека ништо не се случува. Сега знам дека тие имаа афера цело време“, рекла скршената Џес.„Тој ми порача во пораката дека е готово со нас. Сепак, тој не ми рече дека ме остава поради мајка ми, тоа го дознав подоцна“, рекла таа додавајќи дека нејзината мајка само кратко и рекла ‘Не можеме да избереме кога ќе се заљубиме’. Свекрвата и зетот, сега веќе невенчана двојка, ја официјализирале врската и на Фејсбук.
Џес со Рајан има и двегодишна ќерка а не ја коментирала можноста да се смири со нејзината мајка по предавството.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Што не советуваат ѕвездите за утре, 23.05.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Бизнис: Нема пречки на професионалниот пат на Овенот овој четврток. Постои можност да се …