(ФОТО) Познатиот супермодел жестоко по хирургот кој малку би и го „средил“ лицето

Познатиот супермодел Паулина Поризкова (57) неодамна јавно му одговори на пластичен хирург кој во објава на Инстаграм детално опишал се што е „погрешно“ со нејзиното лице.
Поризкова вели дека неговата изјава во меѓувреме е избришана.
„Ја најдов оваа фотографија, која претходно ја објавив овде, (и мислев дека изгледам одлично на неа), која естетскиот хирург ја реобјави на Инстаграм и детално опишуваше што треба да си направам“, ја започнала таа приказната на Инстаграм.
Можам да се ослободам од тие досадни вдлабнатини под образите со филери, можам да го поправам челото со ботокс, и брчките околу устата и неправилностите на вратот – сето тоа може да се затегне и измазне со ласери“, напишала Поризкова.
„Ми беше кажано дека моето лице треба да се ‘поправа’. Некако тргна „погрешно“ со стареењето. Дали е тогаш чудно што повеќето од нас кои имаме средства ќе прибегнеме кон некој третман за да го поправиме она што ни е кажано дека не е добро“, пишува People.
Таа објаснила дека никој не треба да и кажува на жената што треба да направи за да биде привлечна.

Фото: Принтскрин/Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

,,Гласна тишина” – самостојна изложба на младата визуелена уметница Мартина Спасовска

Вечерва со почеток од 20:00 часот во фоајето на Центарот за Култура Трајко Прокопиев во …