(ФОТО) Поздрав од Јакутан: – 60 степени

Веќе пишувавме за најстуденото населено место во светот, Ојкатан, во Русија (Сибир), каде преку зима температурите доаѓат и’ до – 50 степени.
Но, се појави фотка од друго место – Јакутан каде биле измерени – 60 степени. И’, се’ е замрзнато, дури и машините за работа…По малку наликува на призор од некаков СФ филм…

Погледнете го селфито на еден мештатнин:


Очигледно човеков има некој „супер“ телефон кога може да снима на – 60 степени.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …