(ФОТО) ОРГАНИДАРИТЕЛСТВО ВО МАКЕДОНИЈА: Хумана скопјанка (22) со завет спасува животи!

Утрово во Скопје се извршија три трансплантации…
Хумана скопјанка која ненадејно починала на 42. години го замолила нејзиниот сопруг, ако случајно неа нешто и се случи, да ги донира нејзините органи.
Поради нејзината хуманост денес еден човек доби ново срце, а беа донирани и бубрезите…
„Срцето на нашата хумана сограѓанка продолжи да чука во градите на човек кој добива втора шанса за живот ❤️ Органодарителството е највисок акт на хуманост. Држиме среќа телото да го прифати новиот орган“, објави Филипче на социјалните мрежи.


Фото: Принтскрин/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 19.04.2024 година во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Нема потреба од брзање, но важно е да ги контролирате соработниците кои се …