(ФОТО) Најемотивна фотографија на денот: Принцезата Шарлот се расплакала на погребот на кралицата

СЕДУМГОДИШНАТА принцеза Шарлот се расплакала на погребот на нејзината прабаба, кралицата Елизабета Втора.

Принцезата станала многу емотивна кога се преместувал ковчегот на кралицата. Ја тешела нејзината мајка Кејт Мидлтон.


This image has an empty alt attribute; its file name is princeza-sarlot-i-kejt-681x1024.jpg

Шарлот присуствуваше на погребот заедно со нејзиниот брат, принцот Џорџ (9). Принцот Луис не присуствуваше на погребот.Шарлот и оддаде почит на својата прабаба со брош.
По пристигнувањето, семејството му се придружи на нивниот татко, принцот Вилијам, а децата одеа зад своите родители до олтарот на црквата.


Шарлот носеше црн фустан и дијамантен брош во облик на потковица. Се вели дека брошот бил подарок од кралицата Елизабета бидејќи Шарлот со неа ја споделила љубовта кон коњите.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Светиот праведен и многустрадален Јов

Светиот праведен и многустрадален Јов Јов беше потомок на Исав, внукот Авраамов и живееше во …