(ФОТО) „Must have” парчиња ова лето: Се вклопуваат во секоја комбинација, а се во плакарите на сите трендсетерки и инфлуенсерки

Се ближи летото и времето за одмор – ви носиме листа на парчиња кои мора да се најдат во вашите куфери
Актуелните трендови доаѓаат и си одат – некои парчиња носиме неколку пати и тие веќе стануваат старомодни, додека други стануваат безвременски класици. Кога се пакуваме за на море или не сме во можност да одлучиме што точно да купиме, најдобро е да ги избереме оние кои се доволно ефектни и модерни, но од друга страна лесно се вклопуваат во разни стајлинзи.

1. Бел фустанНишто толку не потсетува на лето како лелеавиот бел фустан. Од толку различни кроеви, одберете го оној кој најмногу ви одговара и во кој се чувствувате најудобно. Без разлика дали е долг или краток, со пошироки ремени или без – никогаш нема грешка со него. Можете да го комбинирате со апсолутно сè. Од плажа до вечерно излегување, одговара на секоја пригода.

2. Здолништа на преклоп


Здолништата на преклоп или wrap здолништата беа многу популарни во раните 2000-ти, а сега се враќаат. Тие се подеднакво ефикасни без разлика дали носите штикли, сандали или патики. Со маичка или топ – сеедно, овој модел ќе даде посебен печат на секоја комбинација и совршено ја истакнува женската фигура.

3. Плетена чанта

View this post on Instagram

A post shared by Jessie Bush (@jessie_bush)

Чанти направени од ратан или друг сличен материјал претходно се користеа исклучиво за купување намирници. Сепак, денес тие стекнаа голема популарност, па дури и најпознатите светски модни куќи ги претставуваат во своите летни колекции во различни бои, форми, големини …
Најголемата предност на овој модел е што лесно може да се комбинираат во сè – со долги и лелеави фустани, фармерки, аутфити на плажа, а може да се носат дури и во вечерни варијанти во мини-верзија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

„Сомнително Лице“ театарска претстава од млади за млади

Денес, со почеток во 18:30 часот во Училиште за театар „Од игра до претстава“, ќе …