(ФОТО) Малку се збунил – АЛО ПОЛИЦИЈА, ВРАТЕТЕ МИ ЈА ДРОГАТА: Ги обвинил полицајците дека му ја украле дрогата па се јавил во полициска станица да ги пријави!

Полицијата во Шеронвил, мал град во американската сојузна држава Охајо, добила многу чуден повик од човек што барал да му се врати дрогата.
Поточно, маж чиј идентитет не бил откриен, се јавил во локалната полициска станица за да се пожали дека му била одземена мала количина марихуана додека му била пребарувана хотелската соба.
„Двајца полицајци ми конфискуваа многу добра трева, и јас го сакам тоа назад“, рекол тој, објаснувајќи дека тој имал само 4. грама марихуана и дека „поседувањето до 100 грама за лична употреба“ е легално.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Читаме боса нова со „Акварела“ квартет

„Литература.мк“ во партнерство со радиото „Џез ФМ“ организираат низа музички настани во новото Café Literatura …