(ФОТО) Колку сме хумани: Можеме ли да му помогнеме на несреќниот татко и сопруг?

Да покажеме колку сме хумани со мала помош од наша страна но која многу ќе му помогне на Кире Главинчевски, кој доживеал несреќа…


Кире Главинчевски, 30. години од Битола,сопруг и татко на едно дете во 2013. година доживеал несреќа при скок во вода и од тогаш е неподвижен и во инвалидска количка.За да се подобри неговата состојба последна надеж му е со трансплантација на матични клетки во рбетниот столб во Центарот за трансплантација на матични клетки во Панама ( Stem Cell Institute Panama https://www.cellmedicine.com/).


За таа операција му се потребни финансиски средства кои тој и неговото семејство неможат да ги обезбедат па затоа ги замолува хуманите граѓани на Макдонија за помош за исполнување на неговиот сон и сонот на неговото семејство повторно да го видат на нозе.
Својата парична помош можете да ја испратите на неколку начини:


Броеви за донации:
143-471 ОНЕ ВИП
070-143-108 ТЕЛЕКОМ
Жиро сметка
210-7000006469-32 NLB Banka
Девизна сметка
Kire Glavincevski
Ul.Car Samoil Br.140/2-6 Bitola
IBAN Code MK07210501609611550
Bank Name NLB BANKA AD SKOPJE
Bank Address Majka Tereza br.1
Country MAKEDONIJA
SWIFT TUTNMK22

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Нутриционистите ги советуваат луѓето над 60 години да почнат да јадат една намирница

Во СОВРШЕН свет, здравите навики за исхрана веќе постојат многу пред некој да наполни 60 …