(ФОТО) ЈА ИЗНЕНАДИЛА ЈАВНОСТА – За новата улога Никол Кидман драстично го променила својот изглед

Холивудската актерка Никол Кидман драстично го променила изгледот за улогата во новата серија „Roar“.
Кидман со години носи препознатлива долга руса коса, а за потребите на новиот проект ја скратила косата и ја обоичла во црвена боја.
Ретко кој се сеќава на актерката од почетокот на кариерата кога имала црвени локни. Сега 54-годишната актерка се согласила за новиот проект да се врати во нијансата со која е родена, но и драстично да ја скрати косата во минијатурен боб.

Не е познато дали актерката се потстрижала и се бојадисала или само носела перика на сетот бидејќи пред само две недели можевме да ја видиме на Оскарите во Лос Анџелес, кога ги врза своите долги сини локни во елегантна пунџа.
Серијата „Roar“ пристигнува на платформата за стриминг Apple TV + на 15. април. Ќе има голем број познати актерски имиња, како оскаровката Никол Кидман, Иса Реј, Синтија Ериво и Алисон Бри, а низ осум епизоди ќе ги пренесе приказните за осум различни жени. Серијата е базирана на приказните на авторката Сесилија Ахерн.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ИМАЛА 61 ГОДИНА – Откриена е причината за смртта на долгогодишната партнерка на Клинт Иствуд

Долгогодишната партнерка на Клинт Иствуд, Кристина Сандера, починала на 18 јули, а сега е откриена …