(ФОТО) ИМАЛЕ ОПЕРАЦИЈА НА СРЦЕТО ВО ИСТА БОЛНИЦА ВО 1 ДЕН: После 5 години судбината повторно ги споила, а сега оваа љубов ги воодушевува сите!

Болницата е последното место каде што можеме да очекуваме да го најдеме човекот на нашиот живот, но тоа не важи за Тејлор Гвинс и Колин Кобеља. Нивната приказна е сведоштво за моќта на надежта и неочекуваните начини на кои љубовта може да не најде. Имено, на двајцата им била дијагностицирана срцева болест на млада возраст и им била потребна трансплантација на срце за да можат да продолжат да живеат нормално.
Гивенс била студентка која работела на нејзиниот курс кога ненадејно се соочила со шокантна итна медицинска интервенција. Од друга страна, Кобеља е родена со срцева мана.
Судбината функционира на мистериозни начини и се чини дека ги зближува луѓето кога им е најпотребно. Гивенс и Кобеља добиле трансплантација на срце во ист ден во иста болница. Додека Тејлор ја правела првата трансплантација, Колин се борел со вродена срцева мана. Тие завршиле во иста сала за опоравување, еден до друг.

View this post on Instagram

A post shared by Collin Kobelja (@collink_88)


– На почетокот навистина немаше романтични искри, бидејќи и двајцата бевме мизерни. Искрата полета 5 години подоцна – вели Тејлор.
Животот им подготвувал поинаков план. На петгодишнината од трансплантацијата, Гивенс и Кобеља неочекувано повторно се сретнале во болницата, каде што биле на прегледи кај нивните лекари.
Веднаш по нивната средба, Колин ја поканил Тејлор на вечера. За прв пат по нивните операции, тие можеле да се поврзат надвор од болницата. Заедничките искуства од борбата за живот создала силна врска меѓу нив.


View this post on Instagram

A post shared by Collin Kobelja (@collink_88)


– Беше слатко, бидејќи моравме да го пиеме лекот во исто време, истиот лек. Дефинитивно почувствував искра, а тоа воопшто не го очекував“, признала Гивенс.
Длабочината на нивната врска е единствена.
– Беше одлично што почнавте да излегувате со некој на кој не треба ништо да му објаснувате. Можете едноставно да го живеете животот на нормален начин – заклучил Колин.

View this post on Instagram

A post shared by Collin Kobelja (@collink_88)

Сите што ќе слушнат за нивната приказна мислат дека им било „предодредено“ да се најдат и да бидат заедно. И двајцата споделуваат љубов кон книжарниците и видео игрите, при што Кобеља е топол и оптимист, а Гивенс аналитичка и прагматична.
Заедно го извлекуваат најдоброто од партнерите и се надополнуваат. Откако се забавувале со години, тие се венчале во 2019 година и сега живеат во Мериленд.

View this post on Instagram

A post shared by Collin Kobelja (@collink_88)

– И двајцата поминавме низ едно од најлошите искуства што можете да ги поминете во животот. Дефинитивно изгледа дека можеме да се справиме со се друго што ни фрла животот – изјавил Кобеља.
И покрај тековните здравствени борби на парот, тие продолжуваат да работат преку нив заедно. Кобеља ја добил четвртата трансплантација на срце минатата година, додека Гивенс е во ремисија од лимфом.
„Имајќи го покрај мене, не се плашам од толку многу работи, дури и од работи како мојата смртност“, вели Гивенс за нејзиниот сопруг.

View this post on Instagram

A post shared by Collin Kobelja (@collink_88)

Двојката останува посветена на борбата против секој медицински предизвик и се обидува да го надмине со својата непоколеблива љубов и посветеност еден кон друг.
„Го гледам како се бори низ овие трансплантации и напредува, давајќи ми ново чувство на надеж и цел“, рекла Тејлор.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НЕ Е ЗАДОВОЛНА – Ескорт дама смета дека мажите се се’ полоши во кревет: Ги набројала нивните грешки

Ескорт дамата Катја Кортез верува дека мажите се се полоши во кревет, вклучувајќи ги и …