(ФОТО) Холивудските ѕвезди од короната бегаат во Австралија

Кога Крис Хемсворт, Идрис Елба и Мет Дејмон се појавиле заедно на Инстаграм, многу обожаватели се запрашале што се случило со маските и безбедното растојание.

Одговорот е, фотографијата е направена во Австралија, која стана рај за холивудските актери кои таму избегаа од пандемијата, која сè уште сериозно ја опустошува Америка и држи сè на свое место, додека во Австралија работите одат полека, но сигурно напред.


 

View this post on Instagram

 


A post shared by Chris Hemsworth (@chrishemsworth)


Покрај тоа, Австралија стана не само рај за sвездите, туку и за производство на холивудски филмови кои таму се преселија со снимањето таму. Владата донела дури 22. меѓународни продукции во Австралија и инјектирала стотици милиони долари во локалната економија.

Но, ова однесување наиде на критики кај Австралијците кои поради пандемијата се „затворени“ во други земји и не се во можност да се вратат дома. Присуството на холивудски sвезди многумина лути.
„Секој знае дека има и други правила за оние кои се славни и имаат пари. Сè уште има многу луѓе кои не можат да одат дома и кои се заробени во други земји”, рекол Даниел Тусија, еден од Австралијците кој минатата година со целото семејство со месеци бил заглавен во друга земја.

И’ додека некои се во Австралија само привремено и на работа, некои се преселија таму, а еден од нив е Зак Ефрон.Ќе има се повеќе познати sвезди, па дури и тоа не му се допаѓа на локалното население кое тврди дека приливот на богати странци им го отежнува купувањето недвижнини.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ГОЛЕМОТО ВРАЌАЊЕ на Кејт Мидлтон: Првата слика во јавноста по шест месеци борба со ракот

Кејт Мидлтон се појави денеска на церемонијата „Trooping the Colour“ во Лондон, по шестмесечно отсуство …