(ФОТО) Хари Потер му донел богатство: Се’ потрошил на жени и автомобили

Кариерата на актерот Девон Марија, кој го глумеше Шејмус Финеган во серијата филмови за „Хари Потер“, има нагорна патека благодарение на таа улога.
Впрочем, тоа беше случајот со неговите колеги кои играа поголеми улоги во култната филмска франшиза, како Даниел Редклиф, Ема Вотсон и Руперт Гринт, но се чини дека никој не ги потрошил толку брзо заработените пари од Хари Потер како Мари.
Како што претходно објавија британските медиуми, актерот своето богатство кое изнесувало еден милион фунти, го потрошил на жени, скапи автомобили и пијалоци.


View this post on Instagram

A post shared by Devon Murray (@devonmurrayofficial)


Неговите излегувања биле откриени кога Девон бил тужен од агентот Нил Брукс во 2016. година за неисплатена плата за осум филмови за „Хари Потер“ во кои тој учествувал.
Во тоа време, судијата Мајкл Мориарти спомнал како Девон потрошил околу милион фунти на „автомобили, пијалоци и девојки“.
Сепак, Девон го негирал ова кога рекол: „Имаше ужасно многу работи во кои инвестирав пари. Купив многу коњи во тоа време… Купив имот. Не беа само жени, автомобили и пијалоци“.
Девон, кој имал 12. години кога првпат ја добил улогата на Шејмус Финеган во првиот филм „Хари Потер и каменот на волшебникот“, сега води помирен живот, бидејќи на почетокот на оваа година добил син со сопругата Шенон.


Актерот во февруари на Инстаграм напиша дека неговиот живот „засекогаш се променил“.
„Шенон го роди прекрасното момче Купер Мајкл Марија. Сега и двајцата се добро по породувањето кое траеше неколку часа и неколку критични минути. Едвај чекам да ги направам најубавите спомени со моето мало семејство”, напишал Девон, додавајќи дека неговата сопруга е прав херој.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) ИМАЛА ПОСЕБНА ПРИЧИНА – Кејт Мидлтон се огласила на Инстаграм и проговорила за здравјето: „Ја знам моќта на природата!“

Кејт Мидлтон по повод отворањето на новите градини во Природонаучниот музеј во Лондон и проговорила …