(ФОТО) Горан Пандев емотивно и го честита роденденот на ќеркичката Ана!

Додека е на подготовки со македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев има посебна причина да слави. На неговата ќеркичка Ана и е роденден и таа полни четири години.
Пандев во моментов е на подготовки со македонската фудбалска репрезентација за последните два меча со Австрија и Израел во рамките на квалификациите за Европското првенство, па за жал, не може да биде покрај својата убавица за „денот што го чекаме цела година“!

Но затоа, по тој повод популарниот Гоче на својот Инстаграм профил сподели селфи-фотка на која позираат заедно со малата Ана, а во коментарот под неа напишал:


 

„Ти си нашиот живот. Среќен роденден љубов моја“!
Инаку, Пандев е татко на три деца. Највозрасниот, синот Филипо и ќерките Ана и најмалечката – Софија.

View this post on Instagram

Happy birthday my little angel ❤️🎉🎉🎉🎉

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19) on

View this post on Instagram

💙❤️

A post shared by Goran Pandev (@goranpandev19) on

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоцијата на „Координати на болката“ – збирка поезија на Александра Спасеска

Вечерва со почеток во 19:00 часот во дворчето на кафе-книжарницата „Илика“ ќе биде промовирана збирката …