(ФОТО) Го изгубила ВЕРЕНИЧКИОТ ПРСТЕН, а потоа го пронашла 50. години подоцна на чудно место!

Кога изгубила надеж дека ќе го пронајде изгубениот прстен, се случило чудо.
Изгубениот веренички прстен кој 50. години се криел во компири и е вратен на Британката Пеги Мексвен.

Мексвен има 86. години, а верува дека го изгубила прстенот во градината додека собирала компири. Еден сосед го пронашол прстенот со детектор, по три дена пребарување во градината.


„Ископав околу 90 дупки бидејќи имаше многу закопани конзерви. Пребарав површина од 5.000 квадратни метри. Технологијата е помош, но потребна е среќа. Прстенот беше како нов“, рекол соседот Доналд Мекпи, кој го нашол прстенот.

This image has an empty alt attribute; its file name is najden-prsten.jpg

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Промоција на краткиот анимиран филм „Лисичката плетачка“

Во среда на 6 декември 2023 година, во Музеј на град Скопје во 18:30 часот, …