(ФОТО) „Дове“ се извинил поради реклама која навредила многу жени

Се покајале поради таа реклама.
„Тоа претставуваше различности на вистинска убавина, нешто на што Dove страствено ги темели своите принципи. Тоа не требаше да се случи. Длабоко и искрено се извинуваме поради тоа што тоа го предизвика. Не одобруваме никакви активности или прикази кои ја навредуваат публиката“ стоело во соопштението кое го објавиле во неделата.


Извинувањето го објавиле и на Твитер, а под него следеле коментари. Во еден стои:„Dove всушност само ги следи чекорите на компанијата за сапуни од минатото кои ја користеле надмоќноста на белците за да ги промовираат своите производи“. Со коментарот била ставена и една од старите реклами.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Денеска се празнува Светиот праведен и многустрадален Јов

Светиот праведен и многустрадален Јов Јов беше потомок на Исав, внукот Авраамов и живееше во …