(ФОТО) ДНК собираат ѓубре за да дадат пример:Предизвик за сите нивни колеги, сограѓани за будење на самосвеста!

Андреј и Панчо од ДНК често знаат да не изненадат со некоја нивна хуманитарна акција во која помогнуваат, но нивниот последен немузички потег е ЧИСТЕЊЕ!
Да, чистење на шут и ѓубре во Бардовци…

„Драги наши, денеска по 5 часа работа и собрани преку 50 кеси шут и ѓубре се решивме да
направиме еден поразличен ЧЕЛИНЏ, кои воедно треба да ги поттикне сите наши колеги, сограѓани, и истовремено да ја разбуди самосвеста кај луѓето.
Искрено ваши
Панчо и Андреј 😊
Локација: Населба Бардовци – Скопје“


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: две години без нашиот истакнат поет, преведувач и професор Драги Михајловски

Драги Михајловски е роден на 16 октомври 1951 година во Битола, каде го поминал и …