(ФОТО) БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ – КАПАЧИ НА ПЛАЖА ВО ГРЦИЈА извлекле непознато лигаво суштество!

Септември е месец кога секој се обидува на блиските плажи во грција да „собере“ што повеќе сонце за зимските месеци. Но, после оние шокови со змиите во претсезоната се чини дека морското крајбрежје во Грција умее да изненади и со некои непознати животински форми…
Грчкото крајбрежје често е место каде навистинаможе да се најдат необични примероци од животинскиот свет.
Еден таков доаѓа и од плажа во Псакудија, Ситонија, каде е фотографирано нешто што личи на огромна медуза.
Отприлика е поголема од фудбалска топка, а не е најјасно и колку е безопасна. Фотографијата е објавена на Фејсбук, а многу коментатори наведуваат дека повеќе никогаш нема да влезат во водата, додека други тврдат дека тоа нема да ги спречи.
Имало и корисници кои под објавата искоментирале дека не е во ред да ја изнесуваат медузата од морето, која не само што е безопасна, туку и никому не пречела.
И, како што рекле: „Зошто ја извадивте од морето, кога вие сте влегле во нејзиниот дом, а не таа во вашиот“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Откриена е годишната заработувачка на принцот Вилијам по преземањето на новата титула

Принцот Вилијам добил неверојатни 23,6 милиони фунти приход од неговиот имот во Војводството Корнвол во …