(ФОТО) Американскиот актер (66) уживал на плажа со сопругата (27) и ќерката (22)

АКТЕРОТ Долф Лундгрен е фотографиран на плажа во Сардинија во добро друштво. Имено, 66-годишниот актер добро се забавувал со 27-годишната сопруга Ема Крокдал и 22-годишната ќерка Грета.
Инаку, актерот е роден во Шведска и е мајстор за боречки вештини. Тој беше ѕвезда во 80-тите, а се прослави со улогата во филмот „Роки 4“, каде глумеше со Силвестер Сталоне. После тоа, сними серија филмови како „Masters of the Universe“, „Showdown in Little Tokyo“ и „Universal Soldier“, а новото враќање на големото платно го направи во 2010 година во филмот „Платеници“.


Лундгрен зад себе има неуспешен брак со дизајнерката Анет Квиберг. Својата сегашна сопруга, која е 39 години помлада и е фитнес тренер, ја запознал во теретана, а се венчале минатата година.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by EMMA KROKDAL (@emmakrokdal)


Извор и фото: index.hr

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: На денешен ден во 2010 година почина истакнатиот македонски карикатурист Делчо Михајлов

Делчо Михајлов е роден на 27 ноември 1947 година во Скопје. Тој беше македонски карикатурист, …