Фестивал на Влашки песни и ора

Пејачката група „Горди Власи“ ве поканува утре со почеток од 11:00 часот во вила Касијана на 5-от јубилеен фестивал на Влашки песни и ора.

На фестивалот ќе настапат учесници од: Албанија, Србија, Романија, Бугарија и Македонија.


Влезот е слободен.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Две нови премиери за филмот “М” во Северна Америка

Македонскиот филм “М” на режисерот Вардан Тозија го продолжува прикажувањето на северноамеиканскиот континент, овојпат во …