Дуото од Унгарија Александра Балог и Долфин Балаж на Скупи КамерФест

Во понеделник, 20 ноември 2023 година со почеток во 19:30 часот во Музејот на Македонската Борба ќе се одржи петтиот концерт во рамките на Скупи КамерФест.

На музичката сцена, ќе може да уживате во настапот на прекрасното дуо од Унгарија со Александра Балог – пијано и Долфин Балаж на виолончело. Со задоволство ве очекуваме да ја доживуваме музичката магија заедно.


Во соработка со Унгарската Амбасада во Скопје е реализирана оваа вечер во Меѓународниот Фестивал на Класичната Камерна Музика – Скупи КамерФест 2023.

Влезот е слободен.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Сеќавање: две години без нашиот истакнат поет, преведувач и професор Драги Михајловски

Драги Михајловски е роден на 16 октомври 1951 година во Битола, каде го поминал и …