Дневен хороскоп за вторник, 24.01.2023: Не можете да се опуштите, некој одеднаш ви задава дополнителни проблеми или нови емотивни дилеми…

Јарец
Љубов:
Партнерот не може да ви пренесе се што би сакале да слушнете или видите. За жал, останувате лишени од различни потреби.
Работа:
Не верувате во нечии ветувања, барате убедливи докази или гаранција за деловен договор. Бидете внимателни пред соработниците.
Здравје:
Ќе ви годат некои од техниките за психолошка релаксација.

Водолија
Љубов:
Важно е внимателно да ги избирате зборовите што ќе ги изговорите пред партнерот. Сè може да се пренесе на посуптилен начин.
Работа:
Изгледате оптимистично и очекувате позитивни одговори. Правилно проценете го редоследот на потезите и не дозволувајте некој да ве престигне.
Здравје:
Не ги преценувајте вашите лични можности, опуштете се.


Риби
Љубов:
Сè почесто почнувате да пропуштате нечие присуство или емотивно внимание. Нема причина да ги потиснувате вашите чувства и потреби.
Работа:
Јасно ви е дека многу работи изгледаат поинаку во споредба со она што јавно се кажува или презентира во друштвото на соработниците.
Здравје:
Избегнувајте депресивно расположение и деструктивно однесување.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …