Дневен хороскоп за вторник, 24.01.2023: Не можете да се опуштите, некој одеднаш ви задава дополнителни проблеми или нови емотивни дилеми…

Рак
Љубов:
Некој близок има различни замерки за вашето однесување. Размислете за вашите грешки и не игнорирајте нечија „опомена“.
Работа:
Треба да ги контролирате лошите навики, нема причина да се истакнувате пред личност која има различни деловни стандарди.
Здравје:
Ќе ви годи активен одмор и повеќе часови здрав сон.

Лав
Љубов:
Важно е да се разбере нечија емоционална „слабост“ или недостаток на морална храброст.
Работа:
Ве очекуваат различни проблеми во комуникацијата или во односот со деловните партнери.
Здравје:
Избегнувајте конфликтни ситуации.


Девица
Љубов:
Користете некои скриени адути за да го шармирате партнерот. Сè е дозволено, ако го задоволи заедничкиот вкус.
Работа:
Помислата дека сте голем чекор пред другите изгледа стимулативно и возбудливо. Изгледате амбициозно.
Здравје:
Во одлична психофизичка форма сте.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈГОЛЕМИ МАНИПУЛАТОРИ НА ХОРОСКОПОТ: 3 знаци кои можат да ве измамат без да сфатите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …