Дневен хороскоп за вторник, 07.05.2019:Тежок ден во кој ќе преовладува повлекувањето во себе, осама, незаинтересираност за околината, чувството на неприпаѓање, страв, апатија – обидете се да извлечете нешто добро и корисно од се

Венера денес е во квадрат со Сатурн, а како и секој квадрат носи негативна енергија, овојпат недостаток на волја и желба. Повлекувањето во себе, осама, незаинтересираност за околината, чувството на неприпаѓање, страв, апатија. Чувство на отфрленост и без волја нешто да се промени. Осамените запаѓаат во криза. Болни сеќавања, минатото навира, ретроградниот Сатурн освојува во полн залет.
Овој ден никому не е по волја, но обидете се да извлечете нешто добро и корисно од се.
Ви го сакаме секое добро!

Овен
Работа
Денес сте подготвени на предизвик. Состојбата на бизнис-планот, што ве вознемируваше минатата недела, сте одлучиле целосно да ја промените.
Љубов
Вие сигурно чувствувате ново влијание врз енергијата што ве води до нов круг. Новата љубовна понуда ве колеба, а вашата стара љубов иритира.
Здравје
Повеќе одмор.


Бик
Работа
Денес е можна добивка, па не грижете се однапред, бидејќи можете да направите погрешен заклучок. Дискусиите нема да ви донесат никаква корист денес.
Љубов
На љубовен план, премногу превентивни мисли ве деконцентрираат. Слободните Бикови ќе бидат подготвени за акција денес.
Здравје
Одлично.

Близнаци
Работа
Подготвени сте да го исполните новиот бизнис план. Старите контакти ќе се обидат да дојдат до вас. Сакате конечно да го видите вистинскиот статус на сите претходни напори.
Љубов
Љубовта ви е верна, но малку ја губи трпеливоста. Не слушајте лице родено во знакот на Терезија денес за совет.
Здравје
Проблеми со дишењето.


Рак
Работа
Подготвени сте за нови предизвици, и ќе бидете подготвени на максимум. Додека никој не ве спречува, чувствувате вистинска благосостојба.
Љубов
Денес сте многу убави за себе и за другите и се чувствувате слободни. Партнерот ве обожава, додека слободните Ракови денес можат да бидат на мета на набљудувачи.
Здравхе
Добро се чувствувате.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ги краси харизма и шарм: На мажите родени во овие знаци е тешко да им се одолее

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …