Дневен хороскоп за сабота,04.05.2019:Овој ден помиинува во знакот на акција, трагање за инспирација во некои нетипични сфери – Шанса за слободните на љубовен план!

Оваа сабота без планетарни аспекти освен Месечината која образува конјукција со Уран во знакот на Бик. Овој ден помиинува во знакот на акција, трагање за инспирација во некои нетипични сфери, хедонизам. Денеска се можни добивки во игрите на среќа.Ви го сакаме секое добро!

Овен
Работа
Подготвени сте за нови предизвици, и ќе бидете подготвени за максимум. Додека никој не ве спречува, чувствувате чувство на благосостојба.
Љубов
Денес сте многу убави, и себе си и на други, и се чувствувате некако слободни. Партнерот ве сака, а слободните денес ќе бидат на мета на набљудувачи.
Здравје
Добро се чувствувате.


Бик
Работа
На бизнис план нови можности и нови промени, но слушајте се само себе. Не очекувајте поддршка од луѓе родени во знаците на Риби и Близнаци.
Љубов
На планот на љубовта, вие сте сите на чело и преаналитички. Опуштете се денес, немате причина да бидете оптоварени со факти што не можете да ги промените.
Здравје
Добро се чувствувате.

Близнаци
Работа
Денес сте великодушни, па немојте да бидете сомничави. Избегнете луѓе родени во знакот Скорпија, повеќе ќе ви одговараат во знакот на Близнаци.
Љубов
Слободните денес ќе чувствуваат уште поголема потреба за заедница, но на конкретен план не работат премногу. Зафатените ќе уживаате во топлината на домот.
Здравје
Проблеми со синусите.


Рак
Работа
Подготвени сте да го исполните новиот бизнис план. Старите контакти ќе се обидат да дојдат до вас. Сакате конечно да го видите вистинскиот статус на сите претходни напори.
Љубов
Љубовта ви е верна но ја губи трпеливоста. Немојте да слушате кој било роден во знакот на Девица денес за совет, особено не љубовен.
Здравје
Проблеми со дишењето.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) УНИКАТНИ РЕАКЦИИ – Изразите на лицето на италијанската премиерка се инспирација за бројни шеги: Која си денес Џорџија Мелони?

Италијанската премиерка Џорџија Мелони, освен што е во јавноста поради низата политички одлуки кои ги …