Дневен хороскоп за сабота, 30.03.2019:Ова ќе биде еден убав почеток на викендот, преполн со случувања, добри вибрации и дружење!

Денеска Месечината влегува во знакот на Водолија и ова ќе биде еден убав почеток на викендот, преполн со случувања, добри вибрации и дружење. Секако, многу нешта зависат и од вас, не бидете мрзеливи и прифатете го она што ѕвездите ви го нудат денеска.
Денеска е акцент и на истражувањето, авантурите, брзање на местата каде што отсекогаш сте сакале да бидете за да ги наполните батериите. Една дигресија на се, по малку сте напнати поради Марс на последниот степен на Бик, па одбегнувајте судири бидејќи можат да ескалираат.
Ви сакаме убав и возбудлив ден!


Овен

Работа
Искреноста во деловниот дијалог не предизвикува голем ентузијазам за соработниците. Нема причина да ја докажете својата супериорност и да обрнете многу внимание на себе.
Љубов
Во љубовниот живот навреме, расчистете со лажни илузии. Вие не можете да добиете сè што сакате, туку само она што го нуди или сугерира блиска личност.
Здравје
Добро.

Бик
Работа
Најдете вистинско значење или задоволство во различни ситуации, кои во исто време го разубавуваат вашето расположение и го збогатуваат вашето животно искуство.
Љубов
Следете ги вашите чувства и може да го остварите што ви недостасува толку многу. Важно е да тргнете во пресрет на настаните.
Здравје
Проверете ја крвната слика.


Близнаци
Работа
Не ви се допаѓаат нечии идеи, така што внимателно избирате ситуации во кои можете да ги искажете своите интелектуални или практични способности. Можете да смислите паметно решение и соодветно објаснување за вашите соработници.
Љубов
Ве очекува емотивното задоволство што ќе ве наполни со позитивна енергија. Уживајте во избраното друштво.
Здравје
Добро.

Рак
Работа
Имате некое добро претчувство и енергија за да ги остварите скоро сите ваши идеи. Не треба да обрнувате внимание на различните коментари, нечии забелешки не можат да го намалат значењето на вашиот успех.
Љубов
Пренесете ја вашата емотивна инспирација и добро расположение кон блиска личност. Ако навистина тоа го сакате умеете да делувате многу возбудливо и неодоливо колку што е потребно.
Здравје
Вие не сте во кондиција.


Продолжува на следната страна…

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ги краси харизма и шарм: На мажите родени во овие знаци е тешко да им се одолее

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …