Дневен хороскоп за сабота, 29.04.2023: Важно е да го правите она што го чувствувате, бидејќи изборот на погрешна улога на крајот остава лош впечаток пред некој ваш близок…

Јарец
Љубов:
Не очекувајте премногу разбирање од личност која има различни емоционални афинитети и потреби.
Работа:
Избегнувајте ризик од соработници или помлада личност да ве убеди да го преземете. Најдобро е да прифатите работи и правила кои добро ги знаете.
Здравје:
Обрнете внимание на веселите содржини кои позитивно влијаат на вашето расположение.

Водолија
Љубов:
Залудно размислувате за возбудлив состанок или за погрешна личност која не е во вашиот емотивен опсег.
Работа:
Изгледате нетактично кога се среќавате со колегите и упорно се обидувате да ги наметнете своите ставови.
Здравје:
Важно е да ја контролирате импулсивната страна на вашата природа.


Риби
Љубов:
Доколку ве мачат љубовните дилеми, размислете која е вистинската причина за вашата несигурност. Не го обвинувајте партнерот однапред.
Работа:
Сè е во ваши раце, но под услов да реагирате во најдобар момент или во согласност со заедничките правила на успешен бизнис.
Здравје:
Ќе уживате во повеќе часови цврст сон, обрнете внимание на вашите соништа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …