Дневен хороскоп за сабота, 29.04.2023: Важно е да го правите она што го чувствувате, бидејќи изборот на погрешна улога на крајот остава лош впечаток пред некој ваш близок…

Терезија
Љубов:
Положбата на Месечината влијае на вашата емоционална или психолошка вознемиреност, потешко ви е да ги разликувате вашите субјективни желби од реалната слика.
Работа:
Оптоварени сте со разни обврски, но правите се што е потребно за да се концентрирате на приоритетните цели.
Здравје:
Применете некои од техниките за психолошка релаксација.

Скорпија
Љубов:
Партнерот се обидува да ви помогне или да ве расположи. Заедничката средба се претвора во „најубавиот дел од реалноста“.
Работа:
Поаѓате од погрешни информации, па вашите прогнози изгледаат неубедливи. Прифатете ја добронамерната критика.
Здравје:
Нема потреба да се оптоварувате со „тешки теми“.


Стрелец
Љубов:
Се грижите за љубовните дилеми, имате лошо чувство за блиска личност. Изгледате недоверливо и претпазливо.
Работа:
Вашите идеи звучат добро, но околината нема доволно слух за деловен компромис кој подразбира поинаков модел на однесување.
Здравје:
Нема потреба да се оптоварувате со „тешки мисли“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …