Дневен хороскоп за понеделник, 12.05.2023: Има личност која предизвикува силни емоции кај вас, насочете ги мислите кон заеднички теми…

Терезија
Љубов:
Кога се среќавате со саканата личност, искористете го „испробаниот рецепт“ за емотивно зближување. Добрата волја прави чуда.
Работа:
Понекогаш сè станува релативно. Избегнувајте ја варијантата „се или ништо“ и различните предизвици кои можат да ви наштетат.
Здравје:
Забавете го брзото темпо, опуштете се.

Скорпија
Љубов:
Има личност која предизвикува силни емоции кај вас, насочете ги мислите кон заеднички теми. Уживајте со блиска личност.
Работа:
Нема потреба да избрзувате со заклучоци врз основа на првиот впечаток, почекајте го вистинскиот момент. Имате доволно искуство за да се заштитите од лоши влијанија.
Здравје:
Радоста на срцето е исцелувачка во секој поглед.


Стрелец
Љубов:
Избегнувајте нова семејна или емотивна расправија. Најдобро се чувствувате со личност која ги разбира вашите емоционални потреби.
Работа:
Се обидувате да дојдете до нови и корисни решенија, но вашата околина нема доволно слух или волја да ви се придружи.
Здравје:
Обрнете внимание на соодветна здравствена заштита.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …