Дневен хороскоп за петок, 19.02.2021: Бикот мора да ги усогласи односите, Лавот мора да има искрен разговор, Стрелецот пред убави емотивни моменти..

Овен
Љубов:
Треба да имате доволно трпеливост за вашето семејство, како и за различните проблеми со кои се соочува вашата сакана личност.
Работа:
Не дозволувајте во вас да преовладува суета или нагон за триумф. Бидете реални.
Здравје:
Избегнувајте разни психофизички оптоварувања.

Бик
Љубов:
Партнерот има различни забелешки на вашето однесување, но оправдувањето не изгледа доволно убедливо. Слушнете нечија молба.
Работа:
Вашата загуба ја илустрира моменталната состојба на деловната сцена, не треба да бидете оптеретени со лоши мисли.
Здравје:
Слободното време посветете го на омилено хоби, опуштете се.


Близнаци
Љубов:
Објаснете му на партнерот дека ве поврзуваат слични желби и афинитети и дека не треба да се двоумите пред заеднички предизвик. Проверете ја вашата среќа.
Работа:
Чувствувате креативна инспирација и делувате позитивно на вашата околина. Важно е да се вклучите на различни страни.
Здравје:
Вие сте во одлична форма.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 15.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Овој прв ден од викендот треба да го посветите на уживање во одморот, …