Дневен хороскоп за петок, 16.06.2023: Авантурата може да ве доведе во непријатна ситуација. Подобро е да се одлучите за добро познатото друштво…

Терезија
Љубов:
Не ја ускратувајте можноста на вашето семејство или партнер да се забавуваат. Покажете повеќе слух за нечии емотивни интереси.
Работа:
Ви се нудат нови идеи за деловна соработка. Ја доведувате во прашање меѓусебната доверба и вашите професионални способности.
Здравје:
Поттикнете ведар дух во себе, како поттик за добро расположение.

Скорпија
Љубов:
Изненадете ја вашата сакана личност на некој необичен начин, доколку имате доволно фантазија можно е се да промените во позитивна насока.
Работа:
Некој ги предизвикува вашите идеи или влијанието што го имате во деловните кругови. Со неколку добри потези можете да ги решите вашите проблеми.
Здравје:
Важно е да се задржи позитивен став.


Стрелец
Љубов:
Во емотивна смисла, на саканата личност делувате малку провокативно. Контролирајте ги вашите страсти.
Работа:
Вашето однесување укажува на нескромност или прекумерно нагласување на личните способности, што ја нарушува деловната соработка.
Здравје:
Забавете го брзото темпо.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 24.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работата оди во насока која вам ви одговара, само треба да бидете трпеливи …