Дневен хороскоп за петок, 16.06.2023: Авантурата може да ве доведе во непријатна ситуација. Подобро е да се одлучите за добро познатото друштво…

Рак
Љубов:
Недоразбирањата кои ве следат во љубовниот живот не се безначајни, но не се тема која треба упорно да се повторува.
Работа:
Претерувате со различните барања што им ги поставувате на вашите соработници. Ве очекуваат негативни коментари и нечие незадоволство.
Здравје:
Изгледате напнато, психолошката релаксација ќе ви годи.

Лав
Љубов:
Нема потреба да ги преувеличувате вашите желби и интереси при средбата со саканата личност. Партнерот не реагира на вашата приказна.
Работа:
Негрижата или мислите дека сте пред другите е класичен пример за прекумерна љубов кон себе.
Здравје:
Избегнувајте конфликти и стресни ситуации.


Девица
Љубов:
Вашата гордост излегува на површина, што е лош знак при средба со саканата личност. Контролирајте ја вашата суета.
Работа:
Важно е да го почитувате протоколот во однос на соработниците. Нема потреба да се комплицира меѓусебниот договор.
Здравје:
Избегнувајте ситуации кои претерано ве вознемируваат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 24.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работата оди во насока која вам ви одговара, само треба да бидете трпеливи …