Дневен хороскоп за недела, 11.06.2023: Важно е да се разбере нечија емоционална „слабост“ или недостаток на морална храброст…

Рак
Љубов:
Можете да ги постигнете своите намери на заобиколен начин, но ви недостига волја да се ангажирате пред блиска личност.
Работа:
Понекогаш одредени деловни цели го оправдуваат користењето на одредено средство, но сè има своја цена или граница.
Здравје:
Искористете ја вашата интелигенција или некои скриени адути, контролирајте ја напнатоста.

Лав
Љубов:
Желбите кои ги имате не се недостижни, но бараат дополнително трпение и голема упорност пред вашата сакана личност.
Работа:
Пребирливоста понекогаш е позитивна особина, затоа не дозволувајте некој да ја промени вашата.
Здравје:
Забавете го брзото темпо, опуштете се.


Девица
Љубов:
Важно е да се разбере нечија емоционална „слабост“ или недостаток на морална храброст.
Работа:
Ве очекуваат различни проблеми во комуникацијата или во односот со деловните партнери.
Здравје:
Избегнувајте конфликтни ситуации.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што нè советуваат ѕвездите за утре, 17.06.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Солиден работен ден ги очекува родените во знакот Овен за да ги завршат …