Денес во Штип ќе се одржи шестото издание на „Астибо Фест“

За љубителите на хорската музика, вечерва во Штип во НУЦК “Ацо Шопов” Штип (голема сцена), со почеток во 20:00 часот ќе се одржи шестото издание на Интернационалниот фестивал на камерни хорови “АСТИБО-ФЕСТ” во соработка со З.Г. “Градски хор“ Штип.

Во официјалната програма на фестивалот ќе настапат следниве хорови: З.Г. “Градски хор“ – Штип, Градски мешан хор “Вардар“ – Скопје, Женски хор “Неразделни“ – Ќустендил, Р. Бугарија, Женски камерен хор “Керамија“ – Прилеп, Женски камерен хор “Св. Злата Мегленска“ Скопје.


Влезот на фестивалот е бесплатен.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Хороскоп за утре за сите хороскопски знаци: Прочитајте што не советуваат ѕвездите за утре, 24.04.2024 година, во врска со работата, љубовта и здравјето

Овен Работа: Работата оди во насока која вам ви одговара, само треба да бидете трпеливи …