Денес роденден слави нашата актерка Дубравка Киселички

Дубравка Киселички е македонска театарска филмска и телевизиска глумица. Таа е родена на 26 февруари 1965 година во Скопје.

Киселички ги остварила следниве телевизиски и филмски улоги:


1985 Тетовирани души ТВ-филм
1985 1987 Случки од животот ТВ-серија
1987 Пикасо ТВ-филм
1989-1990 Тврдокорни ТВ-серија
1990-1993 Еурека ТВ-серија
1992 Чудовиштата во нашиот град ТВ-серија
1992-1993 Македонски народни приказни ТВ-серија
1995 Во светот на бајките ТВ-серија
1995-2001 Македонски народни приказни ТВ-серија
2000 Погрешно време ТВ-серија
2000-2001 Светот има осум страни ТВ-серија
2006-2009 Македонски народни приказни ТВ-серија
2008 Куќен совет ТВ-серија
2010-2014 Македонски народни приказни ТВ-серија
2011 Турни ме да Кинисам ТВ-серија
2013-2014 Тврдокорни ТВ-серија
2014 Приказни од животот ТВ-серија
2015 Цимери ТВ-серија
2015-2017 Македонски народни приказни ТВ-серија
2017 Вистински приказни ТВ-серија
2018 Мејкинг оф ТВ-филм
2020 Потрага по загубеното богатство ТВ-филм
2022 Тале и Корона ТВ-филм
2023-2024 Македонски народни приказни ТВ-серија

Редакцијата на Екран ја користи оваа прилика и и го честита роденденот на Дубравка.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ВО МАКЕДОНИЈА ПРИСТИГНУВА СИЛЕН ЛАДЕН АТМОСФЕРСКИ ФРОНТ ОД СЕВЕР И ОД СЕВЕРОЗАПАД: Во среда ќе не зафати силно невреме – Од четврток значително заладување, а на планините ќе има и снег

Метео прогноза на Славчо Попоски: Уживајте во вистинското летно време уште утре почитувани, максималните дневни …