Да ја покажеме нашата ХУМАНОСТ и телефонски да донираме за младиот Јани Иванов кој се бори за живот!

Да ја покажеме нашата ХУМАНОСТ и телефонски да донираме за младиот Јани Иванов кој се бори за живот!
Борбата за младиот Јани Иванов кому одморот во Грција му се претворил во пекол продолжува – воведени се и телефонски броеви преку Телеком и А1 преку кои може да се помогне…

This image has an empty alt attribute; its file name is jani-ivanov-2.jpg


Драги хумани луѓе и пријатели,
Јани е младо 18 годишно момче од Неготино кое неодамна отиде на кратко патување во Грција.
Надевајќи се патувањето да биде убаво искуство, брзо се претвора во најлош кошмар. Јани се здоби со тешка повреда на неговиот врат и рбет. Во моментот е во животна опасност и се наоѓа во болница во Грција каде што минува низ неколку операции и други медицински процедури.

This image has an empty alt attribute; its file name is jani-ivanov-1.jpg
Да ја покажеме нашата солидарност и да му помогнеме на Јани. Секоја донација е од енормно значење за Јани и неговата фамилија. И да се молиме за здравјето и животот на Јани.
На Јани можете да му помогнете со уплата на сметка во Стопанска банка или преку gofundme


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Премиера на детскиот филм „Луси гангстерката“

Денес, со почеток во 16:00 часот во Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево премиерно …