здравје

(ФОТО) Еве како „двојничката“ на Ангелина Џоли изгледала пред операцијата

Добар дел од интернетската публика не ја поддржува трансформацијата на младата Иранка, иако таа тврди дека станува збор само за добра шминка и модерна технологија. А, некогаш била згодна девојка… Сахаб Табир (19) од Иран, која станала позната поради 50. операции со кои сака да биде што послична на Ангелина …

Повеќе »

Сте се разбудиле среде ноќ и не можете да заспиете? Овој трик би можел да ви помогне…

Ако останеме во кревет и се обидеме да заспиеме ќе чувствуваме уште поголем притисок. Поради тоа отчукувањата на срцето ќе ви се зголемат и ќе чувствувате притисок. Наместо тоа обидете се со ова… Ако сте од оние кои после будењето не можат повторно да заспијат, знаеме дека имате проблем и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Умирала од рак па одлучила да уплати Лото:Освоила 1,5 милиони долари но тоа не е најдобрата вест

Диане Бишоп од Канада, која има рак на дојка, добила 1,5 милиони долари на Лото, а освен тоа, хемотерапијата конечно почнала да и делува па и’ здравјето и се подобрило. Иако има рак од четврти стдиум, Диане Бишоп била присилена да работи бидејќи не можела да ги покрива медицинските трошоци. …

Повеќе »

(ФОТО) Вака изгледала порано: А, потоа ракот на дојка „ја изел“! Со фотографии сака да да ги предупреди сите девојки

Храбро се бори и му се радува на животот… Бјанка Инес пред само шест месеци открила дека е болна од рак и имала две операции, 12. хемотерапии и 10. пати била во болница. Нејзиното тело, после се’ што минала, не можело да издржи и сега младата жена изгледа непрепознатливо. This …

Повеќе »

Чудо од природата: Напиток кој го разложува каменот во бубрег и го чисти црниот дроб

Истражувањата покажуваат дека на еден од 20 луѓе, во текот на животот телото ќе му создаде камења во бубрезите, кои, кога поминуваат низ уринарниот тракт можат да бидат многу болни. Но, благодарение на еден прехранбен производ, проблемот може да се реши во рок од 10 дена. Повеќето бубрежни камења можат …

Повеќе »

(ФОТО) Чудо од лек за заштита од инфаркт и лекување на целиот организам

Рецепт за лекување на целиот организам! Ги прочистува крвните садови, го лекува срцето, буквално го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, ја подобрува работата на мозокот, превенира од инфаркт, и се смета дека помага при лекување на рак…Чудо од лек од едноставни состојки… Состојки: 15 лимони 12 главички лук 1 …

Повеќе »

Ако сте нулта крвна група мора да внимавате – овие работи ќе ви го продолжат животот

Доколку припаѓате на нулта крвна група, вашето генетско наследство Ви нуди можност да бидете силни, продуктивни, да имате долг живот и да бидете оптимисти. Луѓето со нулта крвна група се подложни на деструктивно однесување кога се премногу уморни, депресивни или кога им е здодевно. Тогаш можат да се препуштат на …

Повеќе »

Научниците откриваат што влијае на развојот на ракот, проверете дали сте во ризичната група…

Четириесет отсто од случаите на карцином и исто толку смртни случаи од последиците на оваа болест можат да се избегнат или намалат кога би се применила соодветна превентивна стратегија, покажале резултатите од истражувањето на американските научници објавени во медицинскиот магазин „CA: A Cancer Journal for Clinicians“. Околу 42. отсто од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Маж од Босна победил два тумора со природна напивка

Болните од рак често се обидуваат лекот да го најдат во народната медицинска. Еден од нив е и Божо Кајовиќ од Босна. Иако лекарите му давале малку шанси да преживее, Божо од село Горица во Босна одлучил да не се предава. Тој по десет години борба за живот и операција …

Повеќе »