здравје

(ФОТО) Имате проблеми со плускавици? Решете го проблемот со едноставни трикови!

Со мерак си купувате нови чевли, а со уште поголем ги обувате и чекорите полни со самодоверба, но… Веќе после извесно време чувствувате дека кожата на нозете е надразнета, односно ви се направил плускавец кој можеби, од триењето на кожата со чевелот, пукнал и крвари… Едвај чекорите и си мислите …

Повеќе »

(ФОТО) Чини од 15. центи до 1. евро! И’ лекува болки во половината и грбот! (без апчиња без маст)

Секој втор човек денес се жали на болки во грбот, ‘рбетот и зглобовите. Лошата вест е дека возраста за таквите болки паѓа брзо и драматично. При неактивниот начин на живот и се’ почесто работа на биро и пред компјутер, тоа лесно може да се дефинира како нормално. Но, се разбира, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонка сподели лек со кој се излекувала од рак

Македонката Наташа Пушова на телевизија уште пред две години излезе да раскаже дека го победила ракот со варова вода и го сподели лекот во утринската емисија на телевизијата „Сител“, „Ја сакам Македонија“. И деновиве повторно е актуелна нејзината приказна за тоа како успеала да ја надмине оваа болест. Се користи …

Повеќе »

Компанијата „Унавита“ со македонски капитал создаде производ за борба со ракот

„Унавита“ е интернационална компанија со американско-хрватско-македонски капитал, лоцирана во Република Бугарија. Компанијата успеа да создаде два препарата кои се силни зајакнувачи на имунолошкиот систем и кои помагаат во борбата со ракот на меките ткива, а исто така помагаат и кај хепатитиси Б и Ц. Производите, „Аносохип“ и „Воталек“, кои се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Никола стана од инвалидска количка и танцуваше со сестра си на нејзината свадба!

Никола Рагуз пред три години доживеал страшна сообраќајка во која за среќа останал жив, но и парализиран. Во кома бил три месеци, а потоа дознал дека мора да биде во инвалидска количка. Сепак, младиот Никола од Босна не се откажал од своите соништа да застане повторно на нозе, па на …

Повеќе »

(ФОТО) Славните жени деновиве објавуваат селфи со размачкана шминка за кампањата #SmearForSmear

#SmearForSmear е името на кампањата чија цел е да се подигне свесноста за важноста на пап-тестовите за рано откривање на ракот на грлото на матката Од 22 до 28 јануари се одбележува неделата против рак на грлото на матката, а во рамките на кампањата за подигање на свесноста за опасноста …

Повеќе »

Печурката „Опашка од мисирка“ може да излекува рак!

Печурката наречена „Опашка од мисирка“ може да го зајакне вашиот имунолошки систем, до тој степен што може да излечи и’ тумор на дојка. Оваа печурка, која е исклучително лековита, по својот облик и боја потсетува на опашка од мисирка. Седум години клинички студии, финансирани со по 2 милиони долари од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Реклама поради која ќе посакате да го оставите пушењето!

Пушачите знаат колку е тешко успешно да се остават цигарите, но на тоа би можела да ве поттикне новата реклама која ја објавил Заводот за јавно здравство на Англија (ПХЕ) во рамките на својата антипушачка кампања. Во видеото е прикажано како разни отрови од цигарите влегуваат во крвта и се …

Повеќе »

(ФОТО) Еве како „двојничката“ на Ангелина Џоли изгледала пред операцијата

Добар дел од интернетската публика не ја поддржува трансформацијата на младата Иранка, иако таа тврди дека станува збор само за добра шминка и модерна технологија. А, некогаш била згодна девојка… Сахаб Табир (19) од Иран, која станала позната поради 50. операции со кои сака да биде што послична на Ангелина …

Повеќе »