здравје

(ФОТО) Летното освежување може да ви го подобри здравјето: Ова се неверојатните лековити својства на лубеницата!

Доколку не сте љубител на банани тогаш калиумот може да го побарате и во лубеницата. Помага во зајакнување на мускулите, го подобрува функционирањето на мозокот и нивото на електролити го враќа во рамнотежа. Исто така ќе помогне во намалување на крвниот притисок. Освен што е вистински симбол на летото, лубеницата …

Повеќе »

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ: На Борјан му е потребна наша помош за втора шанса

Борјан Гигов на 19 мај наполни 7 години. Ова детенце има повеќе дијагнози: аутизам, алалија, комбинирани пречки во развојот… Иако му беше одобрен оперативаен третман во Германија со матични клетки, мајката и таткото на Борјан, Ане и Трајче, не успеаја да собера доволно средства за Германија, па зафатот беше извршен …

Повеќе »

(ФОТО) ВЉУБЕНИКОТ ВО ФУДБАЛОТ Јане Велковски конечно го доби лекот „Спинраза”

Јане Велковски конечно ќе го добие лекот спинраза. Со овој лек тој ќе има подобар живот состојбата со здравјето ќе се подобри, а најголема надеж е дека Јане ќе има можност да оди, објави Канал5.   Неговиот сон е фудбалот, верува дека еден ден ќе застане на фудбалскиот терен, а …

Повеќе »

Цела година живеел со лажица во грлото

Кинеските лекари се шокирале до случајот на пациентот кој се пожалил дека едвај дише. Имено, на ренген снимката забележале лажица со должина од 20. сантиметри во неговото грло, а што е уште почудно со месеци не му пречела. Момчето, на дваесеттина години, сакало да ги импресионира пријателите со голтање прибор …

Повеќе »

(ФОТО) За детоксикација и добар метаболизам – ОВОЈ ПРИРОДЕН НАПИТОК ГИ ИСФРЛУВА СИТЕ ТОКСИНИ ОД ОРГАНИЗМОТ:Делува за 20. минути а се подготвува брзо и лесно!

Природен напиток за исфрлување на токсините од цревата, би требало редовно да консумирате ако имате проблеми со варење. Акумулирање на фекалии во цревата можат да доведат до нерамнотежа во телото, предизвикувајќи дебелеење, разни кожни болести и рак. Овој напиток можат да го користат и останатите поради превенција на општото здравје …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТИЕ НАВИСТИНА МОЖАТ СЕ – Нејнеобичен оркестар на светот: Но, слушнете ги како свират – „Јас можам!“

Тие се исти како и сите нас! Тие можат се’ што можеме и ние! Тие се бават со спорт како и сите други! Тие се родители како и сите други! Тие се музичари како и сите други талентирани! Тие се што и ние…. Но,и не се бидејќи имаат физички проблем…Сликаат …

Повеќе »

Нов лосион за тело Eucerin®Sun,кој го спречува фотостареењето на кожата

–   Не остава дамки на пределот на деколтето, вратот, рамената и рацете –  Истовремено видливо ги намалува знаците на стареење на кожата Уживањето на сонце е нешто што ни е потребно, и кое позитивно влијае врз нашето тело. Сепак, прекумерната изложеност е главната причина за таканареченото фотостареење или предвремено …

Повеќе »

Месецот на раѓање открива од што ќе се разболувате!

Месецот во кој сте родени открива не само за вашата личност, животен пат туку и од што најмногу, можете да, се разболувате. Јануари: Висок крвен притисок Срцеви заболувања Февруари: Малиген тумор на бели дробови или на бронхиите Давење Март: Срцеви болести Проблеми со циркулацијата Април: Болки во гради Болести со …

Повеќе »

(ФОТО) Пиперките се вашиот сојузник во битка против болестите – но е и моќен афродизијак!

Пиперката ви овозможува да го зајакнете имунитетот, да го хидрирате телото и да ги победите настинките. Наместо да пиете лекови, „сојузниците“ за зајакнување на телото побарајте ги во сезонските овошја и зеленчуци. Нашиот совет е пиперката. Свежа, жолта, зелена, црвена, бабура или лута, секоја е добредојдена во одбрана на здравјето. …

Повеќе »