здравје

Лекува мрзливи црева и лошо варење: Овој рецепт од само две состојки е вистинско чудо!

Треба да отстои барем осум часа, па е најдобро да се подготви вечерта пред конзумирање… Ви претставуваме едноставен рецепт кој ефикасно го решава проблемот со мрзливите црева, нередовно одење во тоалет и хроничен „затвот“ (тврда столица). Состојки: 1 лажичка ленено семе, 1 шоља минерална вода. Подготовка: вечер пред да си …

Повеќе »

Уште 6.222 евра јa делат Луна од саканата и итна операција

Нашата мала хероина Луна Поп-Костова од Гевгелија е на чекор до својата среќа – да замине на толку потребната и итна операција за подобрување на нејзиното здравје Нашата мала хероина Луна Поп-Костова од Гевгелија е на чекор до својата среќа – да замине на толку потребната и итна операција за …

Повеќе »

Ова е приказната за генерацијата која немала ништо, а всушност имала се: Ние сме генерацијата која никогаш нема да се врати!

Па, ајде да одиме по ред: – Генерацијата која одеше на училиште и пеш се враќаше од училиште. – Генерацијата која сама си ја напиша домашната задача за што побрзо да излезат надвор да играат. – Генерацијата каде момчињата играа џамлии, а девојчињата играа ластик. – Генерацијата која слободното време …

Повеќе »

Како да се отстрани кариесот на безболен начин? Какви четки да користите! Се што треба да знаете за да имате здрави заби!

Одржувањето здрави заби е особено важно, посебно во раните детски години. Децата ги обожаваат слатките, и не толку ревносно ги мијат забите. Се појавува кариес, а одењето на забар не им е толку пријатно искуство. Децата не поднесуваат болка, Вие како родител се нервирате, и неретко се напушта стоматолошката ординација …

Повеќе »

Два домашни рецепти за отстранување на каменец од забите!

Отстранувањето на каменецот е важно за здравјето на забите. Никој од нас не може да го одбегне таложењето на каменец. Го отстрануваме кај стоматолог, но можеме и самите да го спречиме неговото појавување со помош на едноставни домашни рецепти. Оцет од јаболко Во филџан ставете оцет од јаболко и во …

Повеќе »

Алексеј ја прими првата трансплатација на матични клетки во Турција

Алексеј ја прими првата трансплатација на матични клетки во Турција! Но, неговото лечење не застанува тука, при што потребни се 19000 евра за следната трансплатација. Поради тоа, повторно сте ни потребни вие, хуманите луѓе да ни помогнете заедно да му овозможиме живот на малиот Алексеј! Неговата судбина е во наши …

Повеќе »

Актерот Тасевски: Замисли, не дај боже, болен си од рак. Одиш да се лечиш државно зашто си плаќал цел живот здравствено..

Замисли, не дај боже, болен си од рак. Одиш да се лечиш државно зашто си плаќал цел живот здравствено. И ти викаат а бе има еден лек може да те спаси, ама една ампула од него чини 2000 до 4000 евра. И ти желен да живееш продаваш стан имот да …

Повеќе »

Никола Тесла за болестите и како да се лечат

„Болеста често е резултат на недостаток или исцрпеност на виталните сили, но често е и чистење на духот и телото од насобраните отрови. Неопходно е човек од време на време да биде болен. Изворот на повеќето болести е во духот. Затоа духот може да ги лекува повеќето болести. Како студент …

Повеќе »

Најдобар домашен пилинг: Шеќер и сол прават чуда против целулитот!

Комбинацијата на шеќер и сол длабински го отстранува мртвиот слој на епител и ја подобрува микроциркулацијата што доведува до значително намалување на обемот кој го третирате. Кај жените најкритичен е секогаш делот околу колковите, задникот и „бутките“, па и оние највитите во овој предел често имаат целулит. За да кожата …

Повеќе »