здравје

Чудесен рецепт кој го прочистува и лекува целиот организам

Ова е рецепт кој го лекува целиот организам. Ги прочистува крвните садови, го одржува срцето, го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, штити од инфаркт и се смета дека помага при лекување на рак. Состојки: 15 лимони 12 главички лук 1 кг мед 400 грама пченични никулци 400 грама ореви …

Повеќе »

Емотивна фотографија: „Ова е мојот 87. годишен дедо, го победи корона вирусот!“

87. годишен дедо ја напуштил болницата откако во двонеделна борба го победил корона вирусот, и тоа откако на неговото семејство му кажале да се подготви на најлошото… Фотографијата на Еварт Локтон кој ја напушта Општата боница во Мичиген на Фејсбук ја објавила неговата внука Софи Едвардс, пред неколку дека и …

Повеќе »

ВИСТИНСКИ СОВЕТ – Кинески доктор тврди: Миењето раце и маските не е доволно да го спречат корона вирусот! Еве што мора да правите секој ден!

Еве како правилно да се заштитите од корона вирусот, советува кинески доктор… Ванг Хаинг, фармацевт во болницата на Медицинскиот универзитет во Пекинг, рекол дека носењето маска и миењето на рацете не е доволна заштита од корона вирусот. Носот е познат како „порта“ на дишните патишта, лесно може да содржи нечистотија. …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУС: „Не само рацете и продуктите ги мијам со сапун!“

„Секој ден повторуваат ‘сапунот го убива вирусот’, и малку ‘гуглав’ да истражам. Оцетот не ги убива вирусите! Регуларно да, оцетот може да убие површински бактерии, јаболковит оцет исто така, но нема да го убијат корона вирусот. Сапунот ќе го убие!!!Во време како ова, кога царува корона вирусот, променивме многу нешта …

Повеќе »

(Рецепт) НАРОДЕН СИРУП ЗА ПОЈАК ИМУНИТЕТ: Една лажица секое утро од овој ПРИРОДЕН АНТИБИОТИК ќе го зајакне вашиот организам!

Поради честите промени на температурата во овој период од годината, честопати нашиот имунитет ослабнува , така стануваме подложни на сезонски заболувања и вируси. Ова е причината зошто превенцијата е најдобриот лек, а оваа народна мешавина ќе ви помогне да останете здрави во овој период. Природниот антибиотик се прави вака: Состојки: …

Повеќе »

СОВЕТИ – ДОКТОРКА СЕ РАЗБОЛЕЛА СО КОРОНАВИРУС ПА САМА СЕ ИЗЛЕКУВАЛА: „Ми помогнаа 3. работи кои сите ги имате дома!“

Досега повеќе од 8.000 луѓе починале од вирусот корона, а околу 82.800 се излечиле. Една од излекуваните е д-р Клер Герада, која ги открила клучните работи што и помогнале да го излечи вирусот корона – парацетамол, пилешка супа и лимонада. Клер, поранешен шеф на Кралскиот колеџ за општа пракса, вели …

Повеќе »

КОРОНАВИРУС – Стравот е нормален одбранбен механизам, но внимавајте… Ова сите мора да го прочитаат!

Почитувањето на основните пропишани мерки обично е сосема доволно да се избегне заболувањето… Каде и да се свртите и какви и да се весниците или портали што ќе ги прочитате, тешко дека ќе успеете да се изолирате од горливата тема – вирусот корона. Во Македонијас веќе неколку дена се во …

Повеќе »

(Рецепт) Напиток од лимон, мед и ѓумбир: Јак имунитет за да вирусите ве заобиколат!

Ви донесуваме рецепт за напиток кој ќе ви помогне да се изборите со настинките и вирусите… Состојки за три сервирања: 600 мл вода парче ѓумбир (околу 3 см) половина лимон 1 лажица мед Подготовка: ситно изрендајте го ѓумбирот, залијте го со вода, додајте лимон и мед. Убаво измешајте а потоа …

Повеќе »

Дали се собувате пред влегување дома? Еве зошто е тоа важно…

Многу луѓе не гледаат голем проблем во тоа низ својот дом да одат во чевли, додека не други тоа им е незамисливо, и всушност се згрозуваат ако некој ја има таа навика Во многу култури обичај е да се собуете пред влегувањето во својот или туѓ дом. Во нашите краишта …

Повеќе »