здравје

(ВИДЕО+ФОТО) Година на храбри ѕвезди: Селена раскажала за трансплантација на бубрегот, а Лејди Гага открила дека живее во хронична болка…

Пред четири години Ангелина Џоли го шокирала светот со трогателното признание дека била на двојна мастектомија за да го спречи развојот на рак на града. Џоли ги загубила мајката и тетката поради рак и не сакала да ризикува и да се разболи, а подоцна ги отстарнила и јајниците. Нејзината исповед …

Повеќе »

Топ 5 продукти кои „враќаат“ во живот после празниците

Ако ви недостасува енергија, хранливите напитоци се одличен начин телото да го снабдите со потребните витмини и минерали. Погледнете кои продукти најбргу ќе ви помогнат да се опоравите од празниците кои доѓаат. 1. Спанаќ Овој зеленчук задоволува 200 отсто од дневните потреби за витаминот К, кој го чува здравјето на …

Повеќе »

Новиот третман за лекување уништил рак на гради за 11 дена – без хемотерапија!

Иако има уште многу да се направи, истражувачите сметаат дека ова претставува голем чекор во борбата против една од светски најсмртоносните болести. Во истражувањето што професорот Најџел Бандред го претставил на европската конференција за рак на дојката во Амстердам открил дека ја тестирале ефикасноста на лековите познати со име Herceptin …

Повеќе »

Чудо на природната медицина: Мед и банана за кашлање, бронхитис…

Запишете и чувајте го овој рецепт… Лекувањето на хронично кашлање и бронхитисот се секогаш проблематични, дури и за традиционалната медицина. Но, еден домашен лек содржи некои од најмоќните состојки кои ги смируваат грлото и плуќата, и можат да ги излекуваат кашлањето и бронхитисот во најкус рок! Благодарение на карактеристиките на …

Повеќе »

Топ 7 причини за пиење кафе: Помал ризик од рак, дијабетес…

Кофеинот е најкорисна психоактивна состојка на светот. И тоа со добра причина – не буди, помогнува да ги завршиме обврските и не полни со енергија… Луѓето, меѓутоа, често се грижат дали треба да го ограничат внесувањето на кофеин или потполно да го отстранат од употреба. Иако премногу кофеин може да …

Повеќе »

(ФОТО) Поради рак требало да умре за неколку недели, но поради оваа диета е жив веќе неколку години

Роб Мубери успеал да се избори со лошите прогнози на лекарите поради ракот, според нив му останале уште неколку недели живот па сега милиони луѓе зборуваат за храброста на овој човек. Иако поради ракот од кој боледувал му предвидувале само уште неколку недели, тој традиционалниот третман го заменил со сирова …

Повеќе »

Судбина – Трпи страшни болки: Жен (34) се дави во сопствените фекалии

Кели Јоман од Велика Британија цел ден повраќа мешавина на храна и фекалии. Се претпоставува дека лекарот за време на рутинска операција и исекол дел од цревото… Погледот на ренгенската снимка на Кели Јоман (34) ги шокирал лекарите. Наместо желудник, црн дроб и плуќа виделе темни флеки кои изгледале како …

Повеќе »

(ФОТО) Еве како „двојничката“ на Ангелина Џоли изгледала пред операцијата

Добар дел од интернетската публика не ја поддржува трансформацијата на младата Иранка, иако таа тврди дека станува збор само за добра шминка и модерна технологија. А, некогаш била згодна девојка… Сахаб Табир (19) од Иран, која станала позната поради 50. операции со кои сака да биде што послична на Ангелина …

Повеќе »

Сте се разбудиле среде ноќ и не можете да заспиете? Овој трик би можел да ви помогне…

Ако останеме во кревет и се обидеме да заспиеме ќе чувствуваме уште поголем притисок. Поради тоа отчукувањата на срцето ќе ви се зголемат и ќе чувствувате притисок. Наместо тоа обидете се со ова… Ако сте од оние кои после будењето не можат повторно да заспијат, знаеме дека имате проблем и …

Повеќе »