здравје

Револуционерни четки за заби со кои ќе заборавите на наслаги и кариес и ќе спречите крварење од непцата и парадентоза!

Со секојдневна употреба на четките за заби Мизуха исчезнуваат забните наслаги, крварењето од непцата, се зголемува превенцијата за појава на гингивит и парадентоза. Чудото од четки за заби, јапонските „Мизуха” се употребуваат без паста, само со вода, делуваат антибактериски, уникатни се и даваат долготрајно чувство на чисто. Гарантираат темелно и …

Повеќе »

Моќно масло кое делува против вируси и спречува инфекции, никој не го користи затоа што не знае…

Ароматичното масло од чаевец се добива со седистилација од растението Melaleuca alternifolia кое расте во Австралија. Многумина ова масло го нарекуваат „прва помош во шише“ бидејќи одлично делува против бактерии, вируси и други штетни микроорганизми, а може да го зајакне и имунолошкиот систем. Маслото од чаевец може да помогне во …

Повеќе »

Помага при лекување на уринарни инфекции, го штити црниот дроб, го регулира нивото на шеќер во крвта: Доволна е една шолја

Бубрезите се одговорни за исфрлање на токсините, одржување на pH на крвта, балансирање на електролитите и производство на одредени хормони. Како такви, тие се многу важни за правилното функционирање на целиот организам. Особено е неопходно да се грижиме за нивното здравје. Со цел да се спречи формирањето или да се …

Повеќе »

Навиката што ја ОБОЖАВАМЕ ГО ШТИТИ СРЦЕТО: Лекарите истакнуваат дека може да го намали ризикот од срцев и мозочен удар за 50 отсто

Новото истражување дошло до заклучоци кои ќе ве направат среќни Дремката попладне после работа, училиште или напорен ден може да го намали ризикот од срцев и мозочен удар за речиси 50 проценти. Ова го потврдиле резултатите од новото спроведено истражување. Доктор Сара Медник од Универзитетот во Калифорнија истакнува дека дваесетминутниот …

Повеќе »

НЕВИДЕН СЛУЧАЈ! ЖЕНА ПРЕЖИВАЛА 12. РАЗЛИЧНИ ТУМОРИ: Лекарите се надеваат дека ќе анализираат примерок од крвта – ова е клучно за ЛЕКОТ?!

Уникатниот случај на жена која преживеала 12. тумори на различни органи ги изненадил лекарите, истражувачите и научниците. Неверојатен случај може да помогне во лекувањето на ракот, се надеваат научниците! 36-годишна жена станала првиот пациент во светот кој имал 12. различни тумори, од кои пет малигни и агресивни. Таа ги преживеала …

Повеќе »

Оваа техника на спиење ја користел ЛЕОНАРДО ДА ВИНЧИ: Применете ги овие методи за подобра креативност и продуктивност

Времето што Леонардо да Винчи го заштедил со одмор го користел за креативна работа, што довело до неверојатни резултати Како уметник, му требало многу време за да ги развие своите идеи, а често го немал тоа време. Затоа сакал да користи што повеќе време за работа и што помалку за …

Повеќе »

Ова е една од најдобрите намирници за нашето здравје: Има моќни лековити ефекти, а одлична е и во служба на убавината

Најздрава намирница Сите знаат колку е здрав лукот и дека е природен антибиотик, но дали знаевте дека овој зеленчук можете да го користите и за неколку необични работи. Нега за коса Лукот може да помогне при проблеми со опаѓање на косата, поради високото ниво на алицин што го содржи. Издробете …

Повеќе »

Тоа не е срцев удар, туку само страв: Со Техниката 333 можете да решите гушење, тахикардија, потење…

Анксиозноста е чувство на непријатност, како што се грижи или страв. Веројатно секој доживеал чувство на вознемиреност во одреден момент од својот живот. На пример, може да се чувствувате загрижени за полагање испит, одење на стоматолог или одење на интервју за работа. Некои доживеале приврзаност во поблага форма, но за …

Повеќе »

(ФОТО) ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ – Фотографија од 92-годишна жена покажува зошто е важно да се користи крем за сончање

Фотографијата на 92-годишната жена, чие име не е објавено, покажува како сонцето влијае на кожата доколку не се користи заштитна крема. Објавена е во стручното списание на Европската академија за дерматологија и венерологија. Имено, жената со години ставала ваков вид крем на лицето, но со децении занемарувала да го нанесува …

Повеќе »