здравје

(ФОТО) Чини од 15. центи до 1. евро! И’ лекува болки во половината и грбот! (без апчиња без маст)

Секој втор човек денес се жали на болки во грбот, ‘рбетот и зглобовите. Лошата вест е дека возраста за таквите болки паѓа брзо и драматично. При неактивниот начин на живот и се’ почесто работа на биро и пред компјутер, тоа лесно може да се дефинира како нормално. Но, се разбира, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонка сподели лек со кој се излекувала од рак

Македонката Наташа Пушова на телевизија уште пред две години излезе да раскаже дека го победила ракот со варова вода и го сподели лекот во утринската емисија на телевизијата „Сител“, „Ја сакам Македонија“. И деновиве повторно е актуелна нејзината приказна за тоа како успеала да ја надмине оваа болест. Се користи …

Повеќе »

Пробајте без лекови тироидата да ја вратите во рамнотежа: Продукти кои морате да ги исфрлите од исхраната!

Тироидата влијае на работата на сите останати органи во телото. Поради тоа е битно да се држи во форма, но сведоци сме дека се’ повеќе луѓе, особено жени, имаат проблеми со неа… Најчести болести на тироидата се хипертиреоза или забрзана работа на тироидата кога произведува премногу хормони, како и хипертиреоза или успорена …

Повеќе »

Исчистете ги плуќата: Овој напиток потполно ќе ги исфрли никотинот и катранот од телото

Ако пушите цигари подолго од неколку години, вашите плуќа се сигурно многу оштетени поради отровите кои со тек на време се таложат. Затоа е важно, од време на време да ги исчистите, а ние ви предлагаме да го испробате овој напиток. Благодарение на комбинација на куркума, ѓумбир и лук, познати …

Повеќе »

Компанијата „Унавита“ со македонски капитал создаде производ за борба со ракот

„Унавита“ е интернационална компанија со американско-хрватско-македонски капитал, лоцирана во Република Бугарија. Компанијата успеа да создаде два препарата кои се силни зајакнувачи на имунолошкиот систем и кои помагаат во борбата со ракот на меките ткива, а исто така помагаат и кај хепатитиси Б и Ц. Производите, „Аносохип“ и „Воталек“, кои се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Никола стана од инвалидска количка и танцуваше со сестра си на нејзината свадба!

Никола Рагуз пред три години доживеал страшна сообраќајка во која за среќа останал жив, но и парализиран. Во кома бил три месеци, а потоа дознал дека мора да биде во инвалидска количка. Сепак, младиот Никола од Босна не се откажал од своите соништа да застане повторно на нозе, па на …

Повеќе »

Оцет од јаболко во служба на убавината: 10. помалку познати примени на течноста вредна како злато!

Само едно шише од овој фантастично ферментиран оцет може да влијае на се – од перут до изгореници Оцетот од јаболко е сигурно една од најславните бјути состојки последните неколку години. На социјалните мрежи, буквално сите, од познатите до топ експерти за убавина, често и отворено зборуваат за тоа зошто …

Повеќе »

(ФОТО) На манекенка и’ бил дијагностициран синдром на иритабилно црево, а се излекувала со помош на здрава исхрана

Има моменти кога чувствувате подуеност и непријатност во стомакот или имате проблеми со варењето, тогаш најверојатно имате синдром на иритабилно црево. Се смета дека оваа болест е од модерното време, последица од обработената храна која ја конзумираме. На австралиската манекенка Алис Крафорд и’ било дијагностицирано ова пореметување, а таа се …

Повеќе »

Цела година, секое утро, пиела вода со мед и лимон и ги изненадила докторите!

Последниве години толку многу се зборува за консумацијата на млака вода со лимон,па една жена решила да ја испита ефикасноста на оваа напивка. Еве и што открила… Американката Кристал Дејвис одлучила секое утро на празен стомак да испие чаша топла вода со лимон и мед. Таа била истрајна во тоа, …

Повеќе »