уредување на домот

(ФОТО) Билка која донесува мир, среќа и успех: Еве колку стебленца треба да внесете во домот!

Во Азија се внесува во нов станбен простор бидејќи позитивно влијае на емоциите на домашните и на атмосферата во домот, како и деловниот простор бидејќи се верува дека донесува успех и напредок во кариерата… Среќниот бамбус е еден од најпопуларните „лекови“ против негативната енергија во домот. Донесува мир, добра енергија …

Повеќе »

(Фото Галерија) Стаја претворил во луксузен дом од 1. милион фунти!

Дали некогаш сте размислувале да живеете во шупа?Откако ќе ја видите ова стаја би можеле да го промените мислењето. Роб Лонд-Коулк ја обновил земјоделската зграда со назив „The Old Grain Store во Норфолк, Велика Британија и ја претворил во луксузен дом вреден 1. милион фунти. Пред тоа градбата била запуштена, …

Повеќе »

Неколку совети за ефикасно чистење на Вашиот дом

Повеќето луѓе веруваат дека домашната организација и чистење се меѓу првите пет причини за создавање на дополнителен стрес во секојдневието. А токму овој период од годината сите темелно го чистиме нашиот дом и се подготвуваме за летните денови. Пролетното чистење има очигледни придобивки како што се организираниот плакар и блескави …

Повеќе »

(Фото галерија) Дом од соништата: Никогаш доста идеи!

Внатрешен дизајн и идеи за украсување на вашиот дом… Секој од нас размислува како да внесе свежина и нешто ново во домот со што најчесто добиваме впечаток како да сме купиле нешто ново. Во нашата галерија ви донесуваме повеќе токму такви идеи кои ќе ви помогнат со мали измени да …

Повеќе »

(ФОТО) Ким и Канје живеат во вила од 43. милиони долари но ваков ентериер никогаш не би очекувале

Канје Вест од почетокот на својот брак со Ким Кардашијан упорно тврдел дека во нивната куќа нема да се снима нејзиното шоу „Keeping Up With The Kardashians“. А, потоа, самиот на Твитер објавил фотографии кои го покажуваат ентериерот на нивната 43. милиони долари вредна вила. Прво објавил фотографија од огромен …

Повеќе »

(ФОТО) Пролет е време за кречење: Погледнете неколку идеи со кои ќе ги освежите вашите соби!

Топлото време е секогаш период кога размислуваме за освежување на домот. И’ имаме желба да внесеме нешто ново. Боите се најчестиот детал кои помогнуваат во тоа ново и свежо, но и оригинално. Погледнете ја нашата галерија и можеби ќе најдете некоја идеја и за вашиот дом.

Повеќе »

(ФОТО) Јулија Николиќ: Од ракометарка до дизајнер на ентериер

Поранешната ракометарка Јулија Николиќ по пензионирањето од спортот се насочи во креативната индустрија и претставува пример дека за промена на кариера никогаш не е доцна. Таа својата љубов и идна професија ја пронашла во една од најинтересните и сѐ повеќе бараните професии денес – дизајнер на ентериер. Ако сте заинтересирани …

Повеќе »

(ФОТО) Мајстори на илузијата: 10. идеи со огледала со кои домот ќе изгледа поголем и поубав…

Со огледалата при уредувањето на домот навистина можете да постигнете што и да посакате: просторот да го направите повисок, поширок, поелегантен, да фатите повеќе светлост, да го смирите впечатокот или да „нафрлите“ малку драматичност, бајковитост… 1.Не плашете се од ѕидни огледала со поголеми димензии – токму таквите површини на просторот …

Повеќе »

(ФОТО) Новак Ѓоковиќ купил цел спрат во луксузна белградска населба: Станот го платил 545.000 евра, а гради и’ базен!

И’ додека никако не успева да се врати на теренот и ги прекина соработките со тренерите (Штепанек и Агаси) , Новак Ѓоковиќ продолжува да инвестира во недвижнини. По станот во кој живее во Монако, потоа купените во Њујорк и Мајами сега на ред дошол уште еден во родниот град. Новак …

Повеќе »