уредување на домот

Отстранува најголема маснотија: Исчистете ја рерната со само 3. состојки

Средството од само три состојки, кои се наоѓаат во секоја кујна, ќе направи чудо за вашата рерна. Потребно ви е: – сода бикарбона – вода – оцет Подготовка: измешајте ги овие три состојки, добро соединете да добиете налик на паста. Рерната нека е ладна. Со пастата убаво намачкајте ја рерната. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Со едноставен трик можете да откриете дали во домот ви се случуваат лоши работи!

Има многу техники со кои можеме да утврдиме дали во нашиот дом постои негативна енергија. Наједноставен начин да го направите тоа е со помош чаша наполнета со вода. Што е воопшто негативна енергија? Секој од нас има своја енергија која се задржува на местата каде престојуваме и во предметите кои …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Совршени решенија за малечки тоалети

Малечките толети не се присутни во секој дом, но ако случајно имате еден, декорирајте го на вистински начин за да совршено се вклопи со остатокот од вашиот дом… Без оглед на вашиот стил на куќен декор и избор на бои, има некои едноставни начини со помош на кои можете својот …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Чист луксуз: Ѕирнете во домот на канадската рок пејачка

Аланис Морисет набргу после голеиот успех на својот албум „Jagged Little Pill“ од 1996 година купила вила која се простира на 60. хектари, по цена од 1,795 милиони долари. Својата повеќегодишна резиденција во Лос Ангелес во луксузниот кварт Брентвуд, 43. годишната пејачка ја продала за 5,3 милиони долари.

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од запуштена гаража направил луксузен дом: Трансформација која воодушевува!

Многумина го сожалувале кога наследил стара гаража, но тој добро знаел како потполно да ги промени изгледот, но и намената. Кога Џереми од семејството наследил стара, мувлосана гаража,многумина го сожалувале. Меѓутоа, тој во таков простор видел голем потенцијал кој на крј и го искористил. Од старата гаража направил вистинска модерна …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка направила куќа за 360. евра: Неверојатно на што се сетила!

„Кога немате пари, едноставно станувате креативни“ изјавила оваа самохрана мајка… Со малку фантазија и креативност, обична кутија можете да претворите во дом од соништата. Звучи неверојатно: Уверете се и вие бидејќи ние сме веќе убедени. Само, прашајте ја Лулу како успеала во тоа – со својата ќеркичка се преселила тука …

Повеќе »

(ФОТО) Ненадминливо луксузна вила во Дубаи… “Ѕирнете” и обидете се да останете рамнодушни

Со импресивна цена од околу 54.5 милиони долари, оваа спектакуларна вила со 11. спални соби е веројатно и еден вид на ултимативен приватен дом сместен токму во Дубаи, а како бонус доаѓа и неверојатно луксузниот поглед… Дел од оваа вила е и ноќен клуб во којшто може да присуствуваат и …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Само 29 метри квадратни се сосема доволни за живот, ако знаеш како да ги искористиш

Обично кога некој ќе ви понуди станче од 30 квадрати, во глава си правите слика дека животот во него ќе биде неподносливо неудобен. Но, со вешти идеи и 29.те метри квадратни може да станат луксузно царство. Конкретно во ова станче во Санкт Петерсбург спалната е одвоена како посебна дрвена коцка, …

Повеќе »