уредување на домот

(ВИДЕО) Веднаш ќе пробате: Истурила Кока кола во тоалетна школка а резултатот ќе ве воодушеви!

Се чини дека ова видео на многу домаќинки ќе им го олесни животот… На пазарот има многу средства за чистење, но за ова веројатно не сте знаеле – до сега. Една жена долучила да земе шише кола и да ја истури во школката, а она што се случило на крај …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неговиот стан има само 35 квадрати, но кога ќе видите како функционира и вие ќе посакате такво нешто!

35. квадратни метри не е многу, но може да биде сосема доволно ако станот го уредите на паметен начин. Овој пример е совршен за тоа. Површината не му е голема, но е така уреден што во себе крие детали кои не би ги очекувале. Станарот може да го менува изгледот …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Модерен и оригинален стан во Скопје:Максимално искористување на квадратурата!

Од денес во оваа рубрика ка почнуваме соработката со Baulab Studio и ќе презентираме нивни решенија во станбени единици во Скопје и Македонија… Дуплекс – “Bachelor flat” во станбена зграда спроти Сити Мол на улица Лондонска – Општина Карпош. Простор во кој клиентот имаше барање да оформиме нестандарден простор во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете во каков луксуз живеат Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер благодарение на успешните кариери можат да си дозволат разни луксузни работи па така живеат во пентхаус на хотел во Чикаго чија снимка се појавила на Јутјуб. View this post on Instagram Happy New Year!!! 2018 was one of the most amazing years of my life. …

Повеќе »

(ФОТО) Најубави градини на светот: 5. места на кои ќе останете без текст

Човекот со векови создавал градини. Некои од најстарите биле посветени на боговите на Вавилон, Грција, Египет и Персија, а денес сведочиме на десетици различни типови, намени, видови, во зависност од континентот, парите и идеите. Богатите кралеви и кралици создавале градини исполнети со шарени, ароматични цвеќиња, во придружба на вода во …

Повеќе »

(ФОТО) „Кинески долар“: Отпорна билка за која се верува дека донесува пари и благосостојба

Според старите верувања,Pilea peperomioides,зимзелена билка по потекло од јужна Кина може да донесе финансиска среќа поради што еден од називите и е Кинески долар. Ова издржливо растение се нарекува и Билка на мисионарите бидејќи во четириесеттите години на минатиот век, норвешкиот мисионар Агнар Еспегрен од Кина ја донел во Норвешка, …

Повеќе »

(ФОТО) Вака изгледа викендичката на принцот Хари и Меган Маркл вредна 2,5 милиони фунти

Британските медиуми ја разоткриле скриената селска оаза, наводно, омиленото место на сопружниците принцот Хари и Меган Маркл. Славнито здание од 18. век е нивна нова викендичка во која отседнуваат нивни славни пријатели и холивудски ѕвезди. Освен Нотингем Котиџ, куќата на поседот на Кенсингтонската палата, и Фрогмор Котиџ во близина на …

Повеќе »

(ФОТО) Супер трик како да исчистите кауч и фотелји од флеки – брзо и ефтино!

Рецептот за ова домашно средство за чистење го објавила една жена на фејсбук профилот „Moms Who Clean“. Се прави лесно, од четири состојки а таа тврди дека е фантастично. Станува збор за мешавина за течност за миење садови, бел оцет, сода бикарбона и топла вода. Сето тоа се става во …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Дала отказ и за 15.000 долари создала совршен дом со кој може што сака!

Бившата адвокатка Лиза Џекобс од Остин во Тексас се откажала од успешната кариера и ја продала куќата откако нејзината мајка умрела од рак на града. Одлучила остатокот од својот живот да го мине на пат, истражувајќи се што постои околу нас. Откако дала отказ во 2014. година, Лиса основала компанија …

Повеќе »