уредување на домот

(ФОТО Галерија) Вака изгледа новата куќа на најмладата милијардерка на светот – чини 37. милиони долари!

ФОРБС потврдил дека Кајли Џенер и понатаму е најмлада милијадерка на светот. Инстаграм ѕвездата и сопственичка на козметичкото царство „Kylie Cosmetics“ станала најмлада самоостварена милијадерка на 22. години, а американските медиуми пишуваат дека овие денови купила вила во Хајден Хилс покрај Лос Ангелес за која дала неверојатни 37. милиони долари. …

Повеќе »

(Рецепт) Состојките сите ги имате во кујната: Еве како сами да направите средство за дезинфекција на просторот и рацете!

Прочитајте повеќе совети како да направите дезинфекција од состојките што ги имате во вашата кујна Короната го тресе светот, а овие средства за дезинфекција станаа еден од најбараните антивирусни производи. Одржувањето на хигиената и чистите простории се многу важни во спречувањето на ширење на вирусот, затоа ви донесуваме совети како …

Повеќе »

(ВИДЕО) Во станче од 23. квадрати ги сместиле сите простории кои ги имаат и големите станови!

YOUTUBE каналот „Never Too Small“ се бави со уредување на изразито малечки станови. Меѓу последните со кои се бавеле е оној од 23. квадрати во Австралија, а целта им била да покажат дека и во толку мал простор можете да имате потполчно функционален простор за живеење. На прв поглед тука …

Повеќе »

Отстранува најголема маснотија: Исчистете ја рерната со само 3. состојки

Средството од само три состојки, кои се наоѓаат во секоја кујна, ќе направи чудо за вашата рерна. Потребно ви е: – сода бикарбона – вода – оцет Подготовка: измешајте ги овие три состојки, добро соединете да добиете налик на паста. Рерната нека е ладна. Со пастата убаво намачкајте ја рерната. …

Повеќе »

Пробајте го овој трик и тоалетот секогаш убаво ќе ви мириса!

Една мајка од Австралија, во група на Фејсбук, споделила едноставен трик, а тоа направило бура на Интернет. Таа открила дека за миризливата бања е доволно да имате мало пластично шише со вода. Во шишето покрај вода истурете една мерка омекнувач на алиштата. На капачето на шишето направете дупки, а шишето …

Повеќе »

Отворениот ден во Џевахир Скај Сити привлече над стотина заинтересирани идни станари

Над стотина заинтересирани купувачи во саботата, во рамките на организираниот „отворен ден“, ја искористија ексклузивната можност да влезат во комплексот Џевахир Скај Сити, да ги разгледаат становите кои се нудат на продажба и на лице место да ги добијат сите потребни информации кои ќе им помогнат полесно да донесат одлука …

Повеќе »

Привлекува успех, пари и благосостојба: „Кога овој предмет го внесов во мојот дом видов што е среќа!“

Експертите на Фенг Шуи тврдат дека секој треба да ја има оваа фигура во својот дом Милиони луѓе ширум светот веруваат во правилата на фенг шуи, а многумина, според нивни зборови, ги искусиле благодетите кои овие правила на распоредување на предметите ги донесуваат. Според ова верување, фигурата на слон е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мари направила куќа од песок, глина и слама со површина од 40. квадрати: Малечка е но има се што и е потребно!

Мари Франц Рој сама си направила куќа за себе. Таа користела природни и рециклирани материјали за да го обезбеди својот дом… Мари Франц Рој е млада професионална сноубордерка. Таа решила да си направи куќа за себе и за нејзиниот партнер. Таа користела само природни материјали како слама, песок, глина, но, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сакале да го средат дворот па направиле најубава куќарка на светот!

Оваа куќа стана декорација на нивниот двор Во неколку наврати пишувавме за глобалниот тренд на живеење во мали куќи кои зафаќаат не повеќе од 20 квадратни метри. Денес ви ја донесуваме приказната за куќа која има биофилен дизајн, т.е. тој е целосно прилагоден на природата и соработува со природата. Вокер …

Повеќе »