уредување на домот

ЗА СРЕЌА – 20. РАБОТИ КОИ ПРИВЛЕКУВААТ СРЕЌА и 10. работи кои привлекуваат несреќа: Благосостојбата почива на добри темели!

Исполнете го својот дом со позитивна енергија бидејќи среќата се гради на добри темели… Ако вашата куќа е извор на среќа и благосостојба не морате наоколу да носите амајлии. Вашата куќа ќе биде ваша амајлија. Еве список од ТОП 20 работи кои во куќата донесуваат среќа и благосостојба: 1. Црвена …

Повеќе »

ВРЕДИ ДА СЕ ПРОБА – Алиштата од машина за перење „ќе излегуваат“ како испеглани: Домаќинките се воодушевени со оваа финта!

Некои тврдат и дека со овој трик нема да има потреба од омекнувач... Зошто некои домаќинки во машините за перење и сушење ставаат топчиња од алиуминиумска фолија? Тоа е одличен трик кој пеглањето го прави поедноставно и побрзо, бидејќи алиштата за време на перењето нема толку да се гужваат. Топчињата …

Повеќе »

ТРИКОВИ НА ДОМАЌИНКА – Како совршено да исчистите „влакнест“ тепих: Ќе блесне како нов, без мака!

Одржувањето на „влакнестите“ теписи може да биде многу тешко, но со овие совети нема да имате проблеми…. Овој вид теписи најчесто се направени од антистатички и антибактериски влакна што ги прави едноставни за одржување и чистење бидејќи не привлекуваат многу прашина. Со редовно чистење со правозмукалка понекогаш е потребно и …

Повеќе »

7 причини зашто Diamond of Skopje е одлична инвестиција

 За повеќето луѓе купувањето на стан претставува една од најзначајните животни одлуки, пред се поради тоа што во најголемиот број случаи претставува долгорочна инвестиција. Како и секој друга инвестиција, купувањето на стан не е без ризик. Затоа, пред да донесете конечна одлука, многу е важно добро да размислите во кој …

Повеќе »

(ФОТО) Кога ќе ја видите одвнатре ќе сфатите зошто сите сакаат да живеат во куќичка од 17. метри квадратни

Доли Рубиано од Мелбурн во една пригода отседнала во малечка кучичка на тркала и толку и се допаднало што одлучила да купи една и да се всели во неа. Вложила вкупно 65. илјади долари и во простор голем само 17. метри квадратни си направила дом од соништата кој ги воодушевил …

Повеќе »

(Рецепт) Вака најлесно ќе ја исчистите рерната

Една од најлошите работи за секоја домаќинка секако е чистењето на рерната… Неброено пати сме се увериле дека ниту агресивни хемиски средства не помогнуваат против тврдокрните дамки, посебно ако сме ја запуштиле рерната, односно не сме ја чистеле редовно. Обидете се со следното: Во врела вода ставете детергент за перење …

Повеќе »

Исчистете го фрижидерот со сода бикарбона и ослободете се од сите мириси

Многу домаќинки се соочиле со ова, но проблемот може да се реши многу едноставно Вие ДЕТАЛНО сте го исчистиле фрижидерот, но сепак мириса лошо кога ќе го отворите. Многу домаќинки се соочиле со ова, но проблемот може да се реши многу едноставно. Ставете една лажичка сода бикарбона во литар топла …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВРЕДИ ДА СЕ ВИДИ – Малечки станови од 27. квадрати претвориле во вистинска мала оаза на мирот

Малечките станови се шармантни, интимни, лесни за одржување и совршени за заштеда на комуналии. Повеќето сопственици на домовите се утешени од овие зборови, иако се свесни дека живеењето во мал стан е најблиску кажано – предизвик. Особено кога станува збор за нивното уредување. Бидејќи немаат многу простор, не сакаат да …

Повеќе »

ЗАШТЕДЕТЕ – Поради ова машината за перење троши двојно повеќе струја: Грешка која сите ја правиме!

Обрнете внимание на ова и ќе заштедите и буџет и облека Иако имате препорака колку детергент треба да ставите на еден циклус на перење, повеќето производители претеруваат – логично,за да потрошите повеќе производи и да купуваат почесто. Премногу детергент е штетен и за буџетот и за облеката, но тоа исто …

Повеќе »