уредување на домот

Пробајте го овој трик и тоалетот секогаш убаво ќе ви мириса!

Една мајка од Австралија, во група на Фејсбук, споделила едноставен трик, а тоа направило бура на Интернет. Таа открила дека за миризливата бања е доволно да имате мало пластично шише со вода. Во шишето покрај вода истурете една мерка омекнувач на алиштата. На капачето на шишето направете дупки, а шишето …

Повеќе »

Отворениот ден во Џевахир Скај Сити привлече над стотина заинтересирани идни станари

Над стотина заинтересирани купувачи во саботата, во рамките на организираниот „отворен ден“, ја искористија ексклузивната можност да влезат во комплексот Џевахир Скај Сити, да ги разгледаат становите кои се нудат на продажба и на лице место да ги добијат сите потребни информации кои ќе им помогнат полесно да донесат одлука …

Повеќе »

Привлекува успех, пари и благосостојба: „Кога овој предмет го внесов во мојот дом видов што е среќа!“

Експертите на Фенг Шуи тврдат дека секој треба да ја има оваа фигура во својот дом Милиони луѓе ширум светот веруваат во правилата на фенг шуи, а многумина, според нивни зборови, ги искусиле благодетите кои овие правила на распоредување на предметите ги донесуваат. Според ова верување, фигурата на слон е …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Мари направила куќа од песок, глина и слама со површина од 40. квадрати: Малечка е но има се што и е потребно!

Мари Франц Рој сама си направила куќа за себе. Таа користела природни и рециклирани материјали за да го обезбеди својот дом… Мари Франц Рој е млада професионална сноубордерка. Таа решила да си направи куќа за себе и за нејзиниот партнер. Таа користела само природни материјали како слама, песок, глина, но, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Сакале да го средат дворот па направиле најубава куќарка на светот!

Оваа куќа стана декорација на нивниот двор Во неколку наврати пишувавме за глобалниот тренд на живеење во мали куќи кои зафаќаат не повеќе од 20 квадратни метри. Денес ви ја донесуваме приказната за куќа која има биофилен дизајн, т.е. тој е целосно прилагоден на природата и соработува со природата. Вокер …

Повеќе »

CES 2020: Samsung открива нова категорија на иновативни aпарати за домаќинство

Модуларните апарати за домаќинство со нова технологија, осмислен дизајн и поврзаност се прилагодуваат за да одговараат на потребите на било кој модерен дом Со низа на наградувани иновации на саемот CES 2020, компанијата Samsung Electronics продолжува да ги поставува стандардите за модерен дом. Овие нови паметни апарати ги менуваат секојдневните …

Повеќе »

Едноставен трик како без мака да го отстраните каменецот од тушот

Нема ништо полошо отколку кога сакате да се истуширате, со нетрпение чекате топол и силен млаз на вода, и таа почнува да протекува на сите страни или сте пречекани со слаб млаз како да е паднат притисокот, само затоа што некои дупки во тушот се запушени од каменец. Уште понепријатна …

Повеќе »

Зошто купувањето на стан во „Diamond of Skopje” е добра новогодишна инвестиција?

Како што наближува крајот на годината, голем број луѓе веќе ги планираат потенцијалните инвестиции за новата 2020 година. Најпосакувани за многумина се недвижнините, но одбирањето на вистинскиот стан или дом треба да биде многу внимателен процес, бидејќи се работи за долгорочна и скапа инвестиција. Токму „Diamond of Skopje”, чија изградба …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Брачен пар изградил куќа од кал: Сите им завидуваат на овој мал рај!

Куќата има совршена клима за живот на луѓето и растенијата, а при тоа се затоплува и се лади … Една мала куќичка во Австралија е нешто посебно! Вселенскиот брод (како што го нарекуваат овој дом) е самостојна зграда која користи комбинација на модерна технологија, супер паметна технологија која користи сончева …

Повеќе »